sobota, 2 lutego 2019

Kamień, papier i walentynkowe lamy- gra do druku :)

Dzisiaj mam dla Was dwie uniwersalne walentynkowe plansze, możecie je wykorzystać przy omawianiu każdego tematu :).Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki, mogą to też być karty obrazkowe do nazwania. Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na lamach. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. List lub serce to pola specjalne, gdy na nie staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na babeczce po środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza.


Plansze możecie pobrać  TUTAJ 

Jak Wam się podobają walentynkowe lamy? Chcecie więcej materiałów z nimi? :).Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).

2 komentarze: