niedziela, 15 października 2017

Potworne "to be"- gra do druku ;)

Ostatnio męczę moje 4 klasy układaniem zdań z czasownikiem "to be". Pomyślałam, że może i Wy chcielibyście "pomęczyć" swoich uczniów i tak właśnie powstała gra "Potworne to be" :) 

Clipart by Prettygrafik Design 

Przygotowanie gry 

Do gry będziemy potrzebować zwykłej kostki oraz wydrukowanych plansz ( po jednej dla każdego uczestnika gry). W zestawie znajdziecie 4 plansze- dwie z rzeczownikami i przymiotnikami, jedną z narodowościami i jedną ze słownictwem Halloweenowym, oczywiście wydrukujcie te które uznacie za potrzebne :) Jeżeli chcecie żeby gra była wielokrotnego użytku przygotujcie dodatkowo jakieś mini przedmioty do położenia na słówkach np. miedziaki, plastikowe znaczniki do bingo lub zakrętki.  

Przebieg gry 

Uczestnicy gry kolejno rzucają kostką i układają zdanie z pierwszym słowem z danej liczby. Do każdej liczby mamy przypasowaną osobę, nad słowami umieściłam znaki +,- i ?, plus oznacza zdanie twierdzące, minus przeczenie a znak zapytania pytanie, ale jeżeli chcecie przećwiczyć np. tylko układanie zdań twierdzących, możecie nie zwracać uwagi na znaki. Jeżeli uczeń ułoży zdanie poprawnie, skreśla dany wyraz lub kładzie na nim mini przedmiot. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie wszystkie słowa z któregoś rzędu lub w dłuższej wersji gry, ta która jako pierwsza zakreśli wszystkie słowa :) 

Grę możecie pobrać TUTAJ

To jak? Wykorzystacie "Potworne to be" na Waszych zajęciach ? ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Po więcej fajnych gier do druku wpadnij do mojego sklepu lamipoli.pl  :)

12 komentarzy: