sobota, 7 października 2017

Aliexpress- świąteczne gadżety na zajęcia do 3 dolarów :)

Ja wiem, że dopiero początek października i w ogóle kto by tam myślał o świętach, ale w tym roku będę jak supermarkety i już teraz zacznę Was męczyć świąteczną tematyką ;) 

No w sumie nie tyle Was, co Wasze portfele... 

Przed Wami moja świąteczna lista zakupów na Aliexpress :) Może znajdziecie na niej jakąś inspirację.
Tak serio to wpis pojawia się teraz dlatego, że na zakupy z Ali trzeba czekać ok. miesiąca, więc jeśli macie zamiar takowe robić, najlepsza pora na to jest teraz :) 

Rzeczy do wykorzystania na zajęciach ( większość z nich nie przekracza ceny 2$, wysyłka jest darmowa): 

1. Ubranie na chusteczki - dostępne w dwóch rozmiarach i w dwóch wersjach- bałwanek i Mikołaj, dzięki nim z opakowania chusteczek możemy zrobić fajną zabawę w losowanie świątecznych zadań. 

2. Świąteczne pacynki- komplet pięciu mini pacynek ze świątecznymi postaciami, można je wykorzystać do różnych zabaw, np. prostych rozmów z dziećmi. 

3. Mini spinacze- najczęściej tego typu spinaczy używamy do zaznaczania poprawnego podpisu lub liczby pod kartą obrazkową, internet jest pełen takich kart, np. tutaj :)  Na Ali można znaleźć też inne ładniejsze modele jednak odrobinę droższe np. te tutaj.

4. Świąteczne worki- ja czaję się na ten największy, możemy do niego włożyć np. zabawki przy omawianiu tego tematu, zadaniem dzieci jest odgadnięcie co kryje się w worku tylko na podstawie dotyku :) 

5. Świąteczne skarpety- skarpety mają rozmiar 15x10cm, możemy włożyć do nich karty obrazkowe i rozłożyć je po całej sali w widocznych miejscach, zadaniem dzieci będzie odszukanie ich i nazwanie obrazków. Możemy również ukryć w nich poszczególne zadania z lekcji :) 

6. Mini dzwoneczki- na kartach obrazkowych kładziemy po jednym dzwoneczku, następnie nazywamy któryś z obrazków, uczeń musi podnieść dzwoneczek z odpowiedniego obrazka i zadzwonić nim :) 

7. Dzwonki z świątecznymi postaciami- do zadania będą nam potrzebne 2 szt., uczeń trzyma oba dzwoneczki, jeden w prawej, drugi w lewej ręce, pokazujemy mu karty obrazkowe i pytamy np.: "Is it a snowman?", jeżeli na karcie jest bałwanek uczeń dzwoni dzwoneczkiem z reniferem (który oznacza tak), jeżeli natomiast na karcie znajduje się coś innego, uczeń dzwoni drugim dzwoneczkiem oznaczającym "nie". 

8. Naklejki 3D - pojedyncze naklejki możemy wykorzystać do zabawy styropianowymi kubeczkami. Na 6 kubeczkach naklejamy obrazki z omawianym słownictwem, uczeń odwraca się, a my w tym czasie chowamy naklejkę pod jednym z kubeczków, dziecko musi zgadnąć pod którym kubkiem znajduje się naklejka wypowiadając nazwy obrazków, po kilku seriach możemy oczywiście dać uczniowi naklejkę :) 

A teraz moje ulubione nauczycielskie gadżety, czyli długopisy ;) Uwielbiam kupować nietypowe długopisy na Ali! Mam już długopis pistolet, piórko, lizaka, kota, kość i wiele innych, teraz przyszła pora na wersje świąteczne. Oto te, które podobają mi się najbardziej: 


1. Zestaw 5 szt. z bałwankami i Mikołajami 
2. Włochate choinki 
3. Pajacyko-bałwanki 
4. Mikołaje, bałwanki i chatki z piernika 
5. Wersja świecąca 
6. Zestaw 4 szt. renifer, Mikołaj, bałwanek i miś 
7. Czerwona choinka 
8. Cukrowe laski 3 szt. 
9. Wstążki i inne wiszące cuda 

Jeżeli nie przekonują Was długopisy, zawsze możecie sobie kupić świąteczne przebranie na krzesło lub całkiem zaszaleć i zrobić ze swojego samochodu renifera KLIK, tylko że to już odrobinę droższy biznes ;) Świąteczne ubranie dla deski klozetowej Wam odpuszczę, ale uwierzcie mi, że znalazłam i to niejedno ;) 

To jak? Ktoś robi ze mną zakupy ? ;) 

Który z gadżetów podoba się Wam najbardziej? :D  


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 3 komentarze: