sobota, 21 stycznia 2017

Nakarm pingwina! - gra uniwersalna ;)

Po wielkim sukcesie Mikołajkowej gry uniwersalnej postanowiłam stworzyć grę na podobnych zasadach, tylko że w wersji zimowej. Nie wiem jak Wam, ale mnie zima najbardziej kojarzy się z...pingwinami! ;) 
I tak oto powstała gra "Feed the penguin" :)  

Bardzo możliwe, że już kiedyś wykorzystywaliście motyw karmienia pingwinów na zimowych zajęciach z dziećmi. Sama wiele razy robiłam wielkiego kartonowego pingwina, którego karmiliśmy różnymi rybkami z papieru ćwicząc przy tym nazwy kolorów i liczenie. 

Gra, którą widzicie na obrazku najlepiej sprawdzi się na zajęciach indywidualnych i w małych grupach. Możecie z jej pomocą ćwiczyć właściwie wszystko :)  

Przygotowanie gry

Na początek drukujemy karty z pingwinami- po jednej dla każdego gracza, następnie drukujemy karty z napisami 1,2,3 ( na zajęcia indywidualne wystarczą 4 egzemplarze, łącznie 24 karty), karty najlepiej wydrukować na grubszym papierze i z drugiej strony dać jakieś tło. Na koniec drukujemy rybki- czarne lub w kolorze i wycinamy je. Rybki są dosyć małe,więc nie męczcie się z wycinaniem po konturach ;) Oprócz wszystkich elementów gry, będą Wam również potrzebne kartki z zadaniami (słówka do przetłumaczenia, pytania, działania itd. - coś co akurat omawiacie z dziećmi ). Zamiast kartek z zadaniami możecie również dać dzieciom zwykłe karty pracy, w takim przypadku każda osoba będzie wykonywała po jednym przykładzie z karty.   

Przebieg gry  

Karty z liczbami i rybimi ośćmi rozkładamy na stole napisami do dołu. Obok nich kładziemy karty z zadaniami do wylosowania. Gracze kolejno losują zadania, jeżeli wykonają zadanie poprawnie odkrywają jedną z kart. Liczba na karcie odpowiada liczbie rybek, które możemy zdobyć za poprawne wykonanie zadania na przykład jeżeli gracz odsłonił kartę z jedynką- dostaje jedną rybę dla swojego pingwina i kładzie ją na jego brzuchu. Jeżeli trafimy na kartę z rybimi ośćmi, musimy oddać jedną wcześniej "zjedzoną" rybę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 12 ryb ( oczywiście możecie ustalić inną liczbę)  

Grę możecie pobrać TUTAJ   

Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

8 komentarzy: