sobota, 28 stycznia 2017

Walentynkowa gra uniwersalna, czyli co Kubuś Puchatek ma wspólnego z nauką ;)

Mam nadzieję, że jeszcze nie znudziły się Wam gry uniwersalne bo dzisiaj mam dla Was kolejną :) Tym razem dzieciom w nauce będzie pomagał Kubuś Puchatek z przyjaciółmi. Jako że już niedługo Walentynki, postanowiłam zrobić słodką i różową wersję gry, którą możecie wykorzystać do nauki języków, czytania, pisania czy matematyki.


Jeżeli nie przepadacie za różem, tutaj znajdziecie wersję gry z dalmatyńczykami.

Przygotowanie gry

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie 3 strony z kartami,2 z kolorowymi serduszkami i 1 z białymi. Karty i serca wydrukujcie na grubszym papierze w ilości, która będzie odpowiednia dla Waszych uczniów. Na przykład na zajęcia indywidualne drukuję wszystkie karty i 2 strony z serduszkami. Najlepiej po drugiej stronie kart wydrukować jakieś tło. 

Jak grać ?

We wszystkich opcjach gry, karty rozkładamy na stole/podłodze obrazkiem do dołu. Uczestnicy gry odsłaniają po jednej karcie. Jeżeli trafią na obrazek z sercem- dostają określoną liczbę serc, jeżeli trafią na strzały- muszą oddać określoną liczbę serc. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze ustaloną liczbę serc, na przykład 12. 

Opcja 1- pisanie

Żeby zdobyć serce, gracz musi na nim napisać słowo zadane przez przeciwnika lub wylosowane z wcześniej przygotowanych karteczek.

Opcja 2- języki obce

Ta opcja sprawdzi się na lekcjach językowych, przed grą na serduszkach wypisujemy słowa po polsku lub angielsku, które akurat omawiamy. Zadaniem ucznia jest przetłumaczenie danego słowa. Na sercach możemy również wypisać różne pytania, na które uczeń będzie musiał odpowiedzieć żeby zdobyć serce. 

Opcja 3- liczenie

Na sercach wypisujemy flamastrem działania, żeby zdobyć serce, uczeń musi wykonać dane działanie.

Wszystkie elementy gry możecie pobrać TUTAJ

Obrazki na kartach pochodzą ze strony disneyclips.com 

Enjoy ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 


Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

2 komentarze:

  1. chociaż nie lubię tematu walentynek, bo dzieci w wieku 4 lat nie interesują się bardzo taką tematyką, to wprowadzam ten temat i spadłaś mi z nieba bo właśnie czegoś takiego potrzebowałam:) dziękuję za udostępnienie

    OdpowiedzUsuń