czwartek, 2 lutego 2017

Farm fun, uczymy się nazw zwierząt z darmową grą do druku :)

Chcecie z dziećmi powtórzyć nazwy zwierzątek na farmie, a do tego przypomnieć sobie nazwy innych zwierząt ? Dzisiejsza gra idealnie nada się do tego zadania ;)  

Przygotowanie gry 

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie karty do gry ze zwierzętami z farmy ( 14 szt.), karty z dzikimi zwierzętami (6 szt.), karty z farmerem (3 szt.) i dużą kartę ze stodołą :) Karty ze stodołą drukujemy w ilości odpowiadającej liczbie graczy. Karty ze zwierzętami i farmerem drukujemy na grubszym papierze, a na tyle kart wstawiamy tło, tak żeby nie prześwitywały. Dla 2-3 graczy należy wydrukować kartę ze wszystkimi postaciami dwa razy (łącznie 46 małych kart), w przypadku większej liczby graczy, zwiększamy również liczbę kart.  

Przebieg gry 

Karty ze zwierzętami i z farmerem rozkładamy na stole obrazkami do dołu. Każdy gracz otrzymuje swoją kartę ze stodołą. Uczestnicy gry kolejno odsłaniają po jednej małej karcie nazywając zwierzęta. Jeżeli trafią na zwierzątko z farmy, kładą je na białym okienku w swojej stodole. Jeżeli trafią na dzikie zwierzę, nie mogą go umieścić w swojej stodole, natomiast jeżeli trafią na farmera muszą oddać jedno zwierzątko ze swojej stodoły ( można je odłożyć na bok lub dołożyć z powrotem do nieodsłoniętych kart mieszając wszystko). Możemy również zastosować opcję, w której można odkupić utracone zwierzątko od farmera, w takim przypadku gracz musi wykonać zadanie wymyślone przez przeciwnika, np. odpowiedzieć poprawnie na jakieś pytanie.  
Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 6 zwierzątek w swojej stodole :) 

Wszystkie elementy gry możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 


Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

11 komentarzy:

 1. Super! Jak ktoś będzie miał cierpliwosć, żeby tyle wycinać (patrz: ja), to nawet dla dużej grupy sie nada - dzieci mogą grać w parach, u mnie to zawsze się fajnie sprawdza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No fakt, u mnie szybko poszło bo mam małe grupy :) Poza tym ja to już doszłam do takiego levelu, że wycinam dla relaksu i żadne ilości mi niestraszne ;)

   Usuń
 2. Super, kolejna fajna gra!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł na powtórzenie nazw zwierzątek, nie tylko żyjących na farmie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł,zapisane i czeka w kolejce do wydruku:)Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł genialny w swojej prostocie. Akurat w przedszkolu mam temat farm animals, więc na pewno wykorzystam. Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dobrze, że mam jeszcze parę dni ferii, zdążę podrukować co nieco. :) Suuuuper pomysł na grę!

  OdpowiedzUsuń