środa, 22 lutego 2017

Nakarm żabę! - gra uniwersalna :)

Ostatnia gra z żabą tak spodobała się moim uczniom, że postanowiłam zrobić kolejną grę z tym uroczym, zielonym stworzonkiem w roli głównej. Tym razem jednak będzie to gra bardziej uniwersalna i sprawdzi się przy nauce jakiegokolwiek tematu :) 

Przygotowanie gry

Na początek drukujemy karty z żabami- po jednej dla każdego gracza, następnie drukujemy karty z napisami 1,2,3 i packą ( na zajęcia indywidualne wystarczą 4 egzemplarze, łącznie 24 karty), karty najlepiej wydrukować na grubszym papierze i z drugiej strony dać jakieś tło. Na koniec drukujemy muchy i wycinamy je. Oprócz wszystkich elementów gry, będą Wam również potrzebne kartki z zadaniami (słówka do przetłumaczenia, pytania, działania itd. - coś co akurat omawiacie z dziećmi ). Zamiast kartek z zadaniami możecie również dać dzieciom zwykłe karty pracy, w takim przypadku każda osoba będzie wykonywała po jednym przykładzie z karty.   

Przebieg gry  

Karty z liczbami i packami rozkładamy na stole napisami do dołu. Obok nich kładziemy karty z zadaniami do wylosowania. Gracze kolejno losują zadania, jeżeli wykonają zadanie poprawnie odkrywają jedną z kart. Liczba na karcie odpowiada liczbie much, które możemy zdobyć za poprawne wykonanie zadania, na przykład jeżeli gracz odsłonił kartę z jedynką- dostaje jedną muchę dla swojej żaby i kładzie ją na jej brzuchu. Jeżeli trafimy na kartę z packą, musimy oddać jedną wcześniej "zjedzoną" muchę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 15 much ( oczywiście możecie ustalić inną liczbę)  

Grę możecie pobrać  TUTAJ

TUTAJ natomiast znajdziecie podobną grę z uroczym pingwinem. 

Enjoy ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

3 komentarze: