niedziela, 29 października 2017

Papier, kamień i zombie babeczki, czyli nowa, Halloweenowa gra do druku :)

Pamiętacie grę papier-kamień-nożyce, którą można wykorzystać do nauki wszystkiego? Dzisiaj mam dla Was wersję Halloweenową :)

Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki. W zasadzie tę grę można wykorzystać do nauki każdego przedmiotu :) Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na duchu lub mumii. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. Cukierek to pole specjalne, gdy na nim staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na Halloweenowych babeczkach na środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza :) 


Gra jest bardzo prosta, a dzieci dzięki niej dużo chętniej zabierają się za cięższe zadania, na przykład takie z gramatyki.  

Planszę możecie pobrać TUTAJ.

Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry, książki i materiały dla dzieci :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz