sobota, 9 lutego 2019

Trimino wyrażenia przyimkowe, plansze do druku :)

Jeżeli obserwujecie fanpage Londonopoly to na pewno zauważyliście, że mnie również dopadło szaleństwo robienia Trimino ;) 
Ostatnio z moimi starszymi uczniami omawiamy wyrażenia przyimkowe, więc stworzyłam 6 plansz trimino właśnie z tym zagadnieniem.O co chodzi w Trimino? 

Trimino to układanka składająca się z trójkątów. Trójkąty dopasowujemy do siebie ściankami np. łącząc słowo z jego tłumaczeniem. W zależności od układanki, mogą nam z tego wyjść: trójkąt ( 9 par), gwiazda ( 12 par) lub sześciokąt ( 30 par).

Trimino możecie zrobić sami w generatorze KLIK. Jedyną wadą generatora jest to, że jest po niemiecku, ale jest też super intuicyjny i nawet taka osoba jak ja ( która pamięta z niemieckiego tylko jak jest "kiełbasa" xD ) sobie poradziła. 

Zrobiłam 6 zestawów Trimino z wyrażeniami z: at, from, under, out, for, by, on, in. Są 4 zestawy układające się w gwiazdkę, jeden w trójkąt i jeden w sześciokąt. 

Jak wykorzystać Trimino na lekcji? 

Uczniowie dopasowują ścianki do siebie, przy każdym dopasowaniu mówią zdanie z danym wyrażeniem. Jeżeli mamy mniej czasu, uczniowie po ułożeniu jednego kształtu wybierają 3 wyrażenia i układają z nimi zdanie :).

Plansze możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy! :) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz