niedziela, 10 lutego 2019

Walentynkowe szopy, gra do druku :)

Walentynki już za cztery dni, także to już ostatni dzwonek żeby przygotować grę z duuuużą ilością serduszek ;)  Nie będzie to jednak gra z walentynkowym słownictwem, ale z zagadnieniami, które omawiam teraz z moimi uczniami, dlatego przygotowałam cztery różne wersje:
- stopniowanie przymiotników
- tworzenie liczby mnogiej
- liczby
- pusty szablon do wpisywania dowolnych zagadnień :) 


Przygotowanie gry

W plikach do pobrania znajdziecie planszę z wielkim sercem, 48 serduszek z rzeczownikami do tworzenia liczby mnogiej, 48 z przymiotnikami, 48 z liczbami i jeden pusty szablon. Planszę i wybrane serduszka drukujemy na grubszym papierze, do serduszek można dać tło na rewersie. Do gry będą również potrzebne pionki i kostka.

Przebieg gry

Planszę z dużym sercem kładziemy na środku, wycięte serduszka z napisami rozkładamy obok, napisami do dołu. Uczestnicy gry ( jeżeli mamy więcej uczniów możemy ich podzielić na drużyny) ustawiają pionki na polu z szopem i kolejno rzucają kostką, poruszamy się w kierunku wskazówek zegara, dookoła serca. Jeżeli gracz stanie na polu z napisem "+1" bierze jedno serce i wykonuje zadanie ( w zależności od wybranego zestawu podaje liczbę, stopniuje przymiotnik robiąc z nim zdanie, zapisuje liczbę mnogą rzeczownika na osobnej kartce lub na przykład tłumaczy słówko jeżeli na pustych sercach wypisaliśmy słowa). Jeżeli gracz wykona zadanie poprawnie, może zatrzymać serce, jeżeli nie, odkłada serce z powrotem. Na polu "+ 2 " możemy zdobyć dwa serca. Jeżeli gracz stanie na polu z szopem, kradnie serce jednemu z przeciwników ( przed rozgrywką możemy ustalić czy będzie to wybrany przeciwnik czy np. osoba po prawej stronie). Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 10 serc ( możemy ustalić też inną liczbę). 


Jeżeli chcecie otrzymać grę z walentynkowymi szopami  to oznaczcie w komentarzu z tym wpisem na fanpejdżu Londonopoly (KLIK) osobę, której również przydadzą się materiały. Jeżeli chcecie też otrzymać wersję z pustym szablonem, udostępnijcie posta, a w komentarzu obok oznaczonej osoby napiszcie "udostępnione" :) W wiadomości prywatnej otrzymacie link do plików. Grę można zdobyć tylko do 13 lutego!


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).

3 komentarze:

 1. Ja nie powtarzam żadnych z zagadnień wymienionych, ale skorzystam z gotowych słów w bardzo prosty sposób. Będziemy losować serca i należy ułożyć z nimi dowolne zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom, tak też będzie fajnie :) Na pustych serduszkach uczniowie sami też mogą wypisać jakieś słowa z którymi mają problem i zrobić taki wspólny zestaw powtórkowy, taka opcja też się zawsze sprawdza :)

   Usuń
 2. Gra wygląda na bardzo fajną. niestety nie posiadam Facebook'a

  OdpowiedzUsuń