sobota, 19 stycznia 2019

Internetowa demolka- gra do druku :)

Ostatnio sporo moich uczniów ze szkoły podstawowej obejrzało animację "Ralph Demolka 2", a ja pomyślałam, że to idealna okazja do przećwiczenia internetowo-komputerowego słownictwa i stworzyłam grę z udziałem Ralpha i kilku innych postaci :).  Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie 40 kart- 8 z obrazkami, 24 ze słówkami i 8 z pytaniami . Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie, tak żeby nie prześwitywały. 

Przebieg gry

Wszystkie karty  mieszamy i rozkładamy na stole obrazkami i napisami do dołu. Gracze kolejno wybierają po jednej z nich. Jeżeli trafią na kartę z napisem, tłumaczą słówko znajdujące się na niej albo układają z nim zdanie lub jeżeli trafili na kartę z pytaniem, odpowiadają na nie. Jeżeli trafią na obrazek, muszą dobrać jeszcze jedną kartę. Gra kończy się gdy ktoś trafi na Ralpha z podpisem ERROR, osoba która to zrobi przegrywa ;) Możemy oczywiście zagrać kilka razy. Możemy też zagrać bez kart z pytaniami. 


Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Cliparty wykorzystane w grze pochodzą ze strony disneyclips.com

Dajcie znać czy gra sprawdziła się z waszymi uczniami :) 

Enjoy ;)   


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci oraz do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz