sobota, 1 grudnia 2018

E-inspiracje, czyli 5 fajnych stron z materiałami na zajęcia :)

Witajcie w kolejnej, już dziewiątej akcji High5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami. W tej edycji postanowiłyśmy się z Wami podzielić naszymi ulubionymi źródłami internetowymi. Jesteście ciekawi z jakich stronek na zajęcia korzystam na co dzień ? No to zapraszam! ;)


Zielony napis przeniesie Was na daną stronę. 

1. en.islcollective.com 

To strona, z której korzystam zdecydowanie najczęściej. Znajdziecie na niej tysiące kart pracy na dowolny temat na każdym poziomie, ale prawdziwą perełką jest podstrona "Video lessons" z krótkimi filmiki na zajęcia.  


Każdy z filmików zawiera kilka-kilkanaście zadań, które uczniowie muszą wykonać w trakcie oglądania. Zadania są bardzo różne, od zaznaczenia czegoś na obrazku, przez ABCD, aż po wpisywanie fragmentów zdań. 


Uczę wszystkie grupy wiekowe i jestem przeszczęśliwa, że na tej stronie można znaleźć zarówno fragmenty ulubionych bajek dla dzieci z prościutkimi zadaniami jak i najnowsze seriale dla dorosłych i młodzieży z bardziej zaawansowanym słownictwem. 

2. Allthingstopics 

Skarbnica materiałów na speaking i nie tylko. Znajdziecie tam zadania z kilkudziesięciu działów tematycznych. Są ciekawe słuchanki, czytanki, a nawet gry. Super sprawa gdy chcecie znaleźć jakieś dodatkowe zadania w danym temacie. 


3. Allthingsgrammar 

Allthingsgrammar to siostra Allthingstopics, tutaj jednak materiały zostały podzielone na poszczególne zagadnienia gramatyczne. Oprócz typowych zadań typu "wpisz czasownik w odpowiedniej formie" znajdziemy tam też quizy, gry i zadania na speaking. 


4. Anglomaniacy 

Tym razem propozycja na zajęcia z młodszymi uczniami. Anglomaniacy to strona z ogromem darmowych materiałów dla dzieci. Oprócz kart pracy do druku znajdziemy tam też świetne gry online ćwiczące poznane słownictwo i proste zagadnienia gramatyczne.  


5. Extreme Language Teaching 

Zombie i ufoludki? A może klątwa Tutanchamona lub rozmowa o pracę na Marsie? Te wszystkie rzeczy znajdziecie na ExLT. Odkryłam tę stronę w zeszłym roku szkolnym i wykupiłam lub po prostu pobrałam chyba wszystkie materiały dostępne na niej^^ ExLT stworzyło dwa świetne e-booki z nagraniami English for the Alien invasion (KLIK) oraz English for the Zombie Apocalypse (KLIK). Każdy z e-booków zawiera 10 mini unitów z historyjką i zadaniami. Obie historie są super wciągające, a nagrania bardzo profesjonalne. Można naprawdę wczuć się w klimat zombie apokalipsy lub inwazji kosmitów. Bardzo bym chciała żeby powstały kolejne części. Na stronie możecie pobrać przykładowe unity i nagrania z e-booków, żebyście przed ewentualnym zakupem mogli zobaczyć czy materiały będą odpowiednie dla Waszych uczniów. W menu oprócz e-booków znajdziecie też krótkie "przygody" w postaci gier lub nietypowych zadań na zajęcia, niektóre z nich można pobrać za darmo, inne kosztują grosze :)  


Ode mnie to już wszystko, ale nie zapomnijcie zajrzeć na inne blogi biorące udział w akcji! :) Każda z dziewczyn również ma dla Was po 5 swoich ulubionych internetowych źródeł.
Łapcie linki:  

Angielskie Bajanie  
angschool 
angielski one to one 
English Freak 
Enjoy English 
Head full of ideas 
Karolina Kępska Teacher Trainer 
Karolina Lubas blog 
Let's read in English 
made by kate 
Małe Duże 
Pomysły przy tablicy 

Enjoy! ;) 

4 komentarze:

 1. Już wiem co będę odwiedzać w najbliższym czasie: AllthingsGrammar oraz Extreme Language Teaching :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Extreme Language Learning brzmi zachęcająco, z pewnością tam zajrzę 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę miała co robić przez kolejne dni! Zamierzam eksplorować sugerowane przez Ciebie strony! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znałam trzech pozycji :D Zaraz będę nadrabiać zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń