czwartek, 26 kwietnia 2018

Odrzutowy wyścig, gra do druku na zajęcia z dziećmi :)

Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję uroczych pojazdów na zajęcia z dziećmi w wersji... odRZUTowej ;). 

Clipart by TheHappyGraphics


Przygotowanie zabawy 

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie 12 kart z różnymi środkami transportu. Karty drukujemy i wycinamy. Następnie rozkładamy je na podłodze, mogą być w rządku, ważne żeby były w odstępach. Oprócz tego, do gry będziemy potrzebować czystych kartek/gąbki do naczyń/miękkiej piłki (w zależności od opcji rozgrywki).  

Opcja 1. 

Przed lekcją robimy dużą kulę składającą się ze słówek, mogą to być słowa opisujące pojazdy lub inne słówka, które chcemy przećwiczyć. Zaczynamy od malutkiego skrawka papieru, pisząc na nim słowo i zwijając go w kulkę, następnie bierzemy trochę większy kawałek, piszemy na nim słowo i owijamy ten wcześniejszy i tak aż do rozmiaru kartki A4. Ważne żeby skrawków papieru było tyle samo co kart, czyli 12. W trakcie zajęć dzielimy uczniów na drużyny. Dzieci kolejno rzucają kulą na rozłożone na podłodze karty z pojazdami. Jeżeli trafią ( kula musi wylądować na karcie) muszą nazwać obrazek na karcie/ ułożyć z nim zdanie, jeśli zrobią to poprawnie drużyna otrzymuje jeden punkt i zabiera kartę z podłogi, następnie rozwijają pierwszą warstwę kuli i muszą przetłumaczyć słowo znajdujące się na niej, jeśli zrobią to poprawnie otrzymują drugi punkt. Kolejna drużyna rzuca już mniejszą kulą. Jeżeli dana drużyna nie trafi w kartę z pojazdem, nie otrzymuje żadnego punktu i nie ma możliwości rozwinięcia kuli, jeżeli natomiast trafi, ale wykona zadanie niepoprawnie nadal ma możliwość zdobycia punktu poprzez rozwinięcie warstwy kuli. Gramy do momentu aż skończą się karty i kula, wygrywa drużyna z większą liczbą punktów.


Opcja 2 

Ta opcja jest dużo prostsza i szybsza i możemy ją spokojnie wykorzystać na zajęciach indywidualnych. Tym razem do zabawy wykorzystamy gąbkę lub miękką piłkę ( taką, która nie odbija się od podłogi). Uczestnicy gry kolejno próbują trafić piłką lub gąbką w kartę z pojazdem, jeżeli im się to uda i poprawnie nazwą obrazek, zabierają kartę do siebie. Wygrywa osoba z największą liczbą kart.  

Grę możecie pobrać TUTAJ


Jeżeli gra Ci się podoba i wykorzystasz ją na swoich zajęciach, zostaw po sobie jakiś ślad w formie komentarza, udostępnienia czy zwykłego lajka :) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

1 komentarz: