niedziela, 22 kwietnia 2018

Bajkowy speaking na zajęcia z dziećmi :)

Co się stanie kiedy postaci z różnych bajek Disneya spotkają się przy kawie żeby trochę pogadać? 

Powstanie super gra do druku! ;) 


Przygotowanie gry

Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie. W zestawie znajdziecie łącznie 24 karty: 12 z pytaniami i 12 z odpowiedziami.

Jak grać ?

Opcja 1

Karty rozkładamy napisami do dołu i gramy nimi w memory szukając par pytanie-odpowiedź.

Opcja 2

Uczniowie losują karte z zestawu, jeżeli trafią na pytanie, muszą na nie odpowiedzieć, jeżeli na odpowiedź to muszą zadać do niej pytanie.

Opcja 3

Po prawej stronie rozkładamy karty z pytaniami, a po lewej te z odpowiedziami, Zadaniem uczniów będzie dopasowanie pytań do odpowiedzi. 

Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Cliparty wykorzystane w grze pochodzą ze strony disneyclips.com 

Enjoy ;)  

Jeżeli gra Ci się spodobała i wykorzystasz ją na swoich zajęciach, zostaw jakiś ślad po sobie, na przykład w formie komentarza, dzięki temu będę wiedziała, że moja praca nie idzie na marne i dasz mi kopa do działania ;)   


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 
Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :)

12 komentarzy: