wtorek, 28 marca 2017

What's the weather like? Puzzle i obrazkowe memory do druku :)

Na zewnątrz zrobiło się dosyć wiosennie i z tej okazji przychodzę do Was z nowymi, kolorowymi materiałami. Tym razem na temat pogody.
W plikach znajdziecie obrazkowe memory z 11 grafikami związanymi z pogodą oraz pogodowe puzzle :)

Jak wykorzystać puzzle na zajęciach? 

Łączenie par

Rozkładamy puzzle na podłodze, dzieci muszą je dopasować. Jeżeli mamy zajęcia w grupie, możemy rozdać uczniom po jednym puzzlu, zadaniem dzieci będzie chodzenie po sali pytanie o pogodę po angielsku oraz odnalezienie osoby z pasującym puzzlem.

Zabawa w chowanego

Przed wejściem uczniów do sali chowamy puzzle w różnych miejscach, ich zadaniem będzie znalezienie wszystkich puzzli i połączenie ich w pary.

Memory

Gramy tak jak w zwykłe memory, tyle że karty wybieramy z dwóch "kupek"- po prawej stronie rozkładamy te z obrazkami, po lewej te z napisami.

Głuchy telefon

Uczniowie siadają w rzędzie, po jednej stronie rzędu kładziemy karty z obrazkami, po drugiej te z napisami. Pierwszy uczeń ( ten od strony kart z obrazkami) losuję jedną kartę i czyta na ucho jej zawartość kolejnemu uczniowi, następnie uczniowie kolejno przekazują sobie na ucho zdanie z karty aż dojdziemy do ostatniego ucznia w rzędzie, którego zadaniem będzie dopasowanie usłyszanego wyrażenia do odpowiedniego puzzla, nauczyciel sprawdza czy puzzle się ze sobą zgadzają :)

Wszystkie wspaniałości możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

2 komentarze:

  1. Super! Można też pobawić się w kalambury z pokazywaniem albo zrobić familiadę z użyciem dzwonka hotelowego (przygotować pytania dotyczące słownictwa-kto pierwszy zgadnie dostaje punkt a jego grupa ma pierwszeństwo do odpowiadania na następne pytania) :)
    Zapraszam na mój blog po więcej inspiracji :) https://justynatrzeciak-gorzelanna.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń