niedziela, 12 marca 2017

Lazy Garfield Game, czyli o tym jak złapać formę na wiosnę ucząc się angielskiego ;)

Idzie wiosna, a dla wielu z nas oznacza to powrót do formy po leniwej zimie. Nie uwierzycie, ale nawet najbardziej leniwy kot na świecie- Garfield postanowił wziąć się za siebie i trochę przypakować, a my musimy mu w tym pomóc. Jak? Oczywiście powtarzając słówka! ;) W sumie to możemy mu pomóc ucząc się również innych rzeczy, więc jeżeli chcecie poćwiczyć matematykę, pisanie, czytanie itd. to śmiało!  


Przygotowanie gry 

Przy końcu wpisu znajdziecie link pod którym kryje się plansza do gry i karta z Garfieldem wraz z zestawem 6 hantli. Drukujemy (najlepiej na grubszym papierze) jedną planszę oraz po jednej karcie i zestawie hantli dla każdego gracza. Karty i hantle wycinamy. Oprócz tego do gry będziemy potrzebować pionków, kostki i kart z zadaniami/słówkami do przećwiczenia zagadnień, które akurat omawiamy. Jeżeli chcecie przećwiczyć same słówka możecie je również wypisać na odwrocie hantli.  

Przebieg gry 

Gracze ustawiają pionki na polu z frytkami, następnie kolejno wykonują zadania i jeżeli zrobią to poprawnie rzucają kostką i ruszają się po planszy. Jeżeli trafią na pole z hantlami, kładą jedną z nich na swojej karcie z Garfieldem, natomiast jeśli trafią na pole z fast foodem, muszą jedną zdjąć ze swojej karty. Możecie też ustalić, że gracze tracą hantle przy niepoprawnym wykonaniu zadania. Wygrywa osoba która jako pierwsza uzbiera 6 hantli na swojej karcie.  

Grę możecie pobrać TUTAJ 

To jak, pomożecie Garfieldowi złapać formę na wiosnę ? ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

3 komentarze: