czwartek, 2 marca 2017

Stinky game, czyli śmierdzące stopniowanie :)

Mam nadzieję, że nie znudziły Wam się jeszcze moje gry karciane :)

Moim uczniom na szczęście nie, cały czas proszą o więcej i jako że ostatnio robimy stopniowanie, przyszła pora na karty z przymiotnikami. 

Nie oczekuję od Was, że zrozumiecie dlaczego do nauki stopniowania potrzebne są skunksy, sama tego nie rozumiem, moje pomysły są czasami po prostu dziwne i wszyscy musimy się z tym pogodzić ;) 

Tak więc przyszła pora na... śmierdzące stopniowanie! ;) Przygotowanie gry 

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie 48 kart z przymiotnikami oraz karty ze skunksami i perfumami. Wszystkie karty należy wydrukować na grubszym papierze, a z drugiej strony dać jakieś tło żeby nie prześwitywały. Na 48 kart z przymiotnikami drukujemy 24 karty z obrazkami ( możecie oczywiście zwiększyć lub zmniejszyć liczbę kart). 

Jak grać ? 

Karty tasujemy i układamy w stosik na środku, uczestnicy gry kolejno wyciągają po jednej karcie z wierzchu, jeżeli trafią na przymiotnik muszą go przestopniować lub ułożyć z nim zdanie, jeżeli trafią na kartę ze skunksami lub z perfumami- zatrzymują ją dla siebie. Na koniec gry podliczamy wszystkie skunksy przy czym jedna zdobyta karta z perfumami likwiduje jednego skunksa. Wygrywa osoba, która ma najmniej skunksów :) 

Karty możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

11 komentarzy:

 1. Akurat mam w piątej klasie stopniowanie! Dziękuję bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na niektórych kartach są 2 lub 3 skunksy. Czy trzeba mieć wtedy 2 lub trzy butelki perfum w celu, powiedzmy, "neutralizacji" skunksów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jedna butelka likwiduje jednego skunksa :)

   Usuń
 3. Hmm, zrobiłam inaczej. Dodrukowałam skuksy "karne" ponieważ zależało mi na poprawności wypowiedzi. Osoby z grupy pilnowały wtedy osobę losującą przymiotnik, czy stopniowanie jest poprawne, jeśli nie to karniak. Gra bardzo się podobała gimnazjalistom, wielkie dzięki!Ale co się nawycinałam...Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też fajna opcja :) To fakt, wycinania jest mnóstwo, ale myślę że warto :)

   Usuń
 4. Bardzo fajna gra. Dzięki za udostępnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamierzam dzisiaj użyć! :) Tylko dodrukuję skunksów i uczeń będzie losował 1 kartę z przymiotnikiem i 1 ze skunksami (jeśli będzie na obrazku 1 skunks to zdanie z przymiotnikiem w stopniu równym, jeśli 2 skunksy to stopień wyższy itd.)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń