czwartek, 13 kwietnia 2017

Rybie ości, czyli dużo kotów i jeszcze więcej angielskiego!

Po wielkim sukcesie gry "Nie bądź jajkiem" pora na kolejną grę na tych samych zasadach. Tym razem ćwiczymy angielskie nazwy domowych zwierzątek ;) Clipart by Prettygrafik Design


Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie 24 karty- 8 z obrazkami i 16 ze słówkami opisującymi domowe zwierzątka. Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie, tak żeby nie prześwitywały. Karty ze słowami drukujemy dwukrotnie (nie jest to konieczne, jednak w ten sposób rozgrywka jest dużo ciekawsza).

Przebieg gry

Wszystkie karty  mieszamy i rozkładamy na stole obrazkami i napisami do dołu. Gracze kolejno wybierają po jednej z nich. Jeżeli trafią na kartę z napisem, tłumaczą słówko znajdujące się na niej lub układają z nim zdanie. Jeżeli trafią na obrazek (z wyjątkiem ości) muszą dobrać jeszcze jedną kartę. Gra kończy się gdy ktoś trafi na rybie ości, osoba która to zrobi przegrywa ;) Możemy oczywiście zagrać kilka razy. 


Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Dajcie znać czy gra sprawdziła się z waszymi uczniami! 

Enjoy ;)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz