niedziela, 7 czerwca 2020

11 escape roomów na koniec roku szkolnego i nie tylko :)

Hej! Dzisiaj chciałam Wam pokazać 11 genialnych escape roomów od których można powiedzieć, że już się uzależniłam i wykorzystywałam je na zajęciach online chyba z każdym uczniem ;) Myślę, że takie zadanie idealnie sprawdzi się też na koniec roku szkolnego.  


Zielone napisy przekierują Was na strony autorów, warto zajrzeć bo robią nie tylko fajne escape roomy, ale też inne materiały do nauki angielskiego i innych języków :)  

Escape rooms by TIE Agata Jodko   

Welcome to Hogwarts- motyw Hogwartu, fajnie się sprawdzi z 2 i 3 klasą, znajdziecie tam między innymi zadanie ze świnką Peppą, jest też powtórka słownictwa związanego z zabawkami 

Forest escape room- według mnie nada się do klas 2-4, powtórka ze słownictwa, reakcje i rebusy, wszystko zakończone wycieczką do lasu :)  

Let's go to the jungle - sprawdza się w klasach 4-6, tym razem musimy dostać się do dżungli w towarzystwie uroczych wróżek, powtórka z liczby mnogiej, prepositions, dialog w kawiarni i reakcje. 

Can you get to the beach this year- jedziemy na plażę, a po drodze czekają zadania z gramatyki, słownictwa oraz reakcje, dla klas 5-8 będzie spoko, ale robiłam tez z dorosłymi :)

Will we fly a plane this year?-  klasa 6 i wyżej, słownictwo, gramatyka, zadanie z filmikiem z fragmentem serialu " The Big Bang Theory", reakcje, są też pytania dotyczące rodziny królewskiej :)  

Escape rooms by Angielski Zawodowo  

Matura Nightmare- genialna powtórka przed maturą, ale z mocnymi uczniami z klasy 1 liceum też spoko się sprawdzi, jest tu cała masa zadań ze słownictwa, gramatyki, reakcji, tłumaczeń itd. Świetna robota, przejście o z uczniami zajmowało nam całą lekcję :) 

A haunted guesthouse- bardzo mroczny i mega pomysłowy, poziom B2 :)  

Escape rooms by ProLingua  

Environmental Escape Room- słownictwo ze środowiska i okresy warunkowe 0,1  

Chernobyl Rescue Mission- tutaj coś do Business English, bardzo fajny escape room osadzony w Czarnobylu, fajny klimat, wasi dorośli kursanci będą zachwyceni :)  

Escape room by Good Better The Best Karolina Pióro  

Mission: Missing Grandpa - tłumaczenia, słownictwo i gramatyka podane w bardzo ciekawej formie, polecam dla uczniów z liceum i dla dorosłych  

Escape room by Karina Fejlich 

Teens Breakout - tutaj w towarzystwie wiewiórek zmierzymy się z gramatyką, słownictwem i reakcjami, idealnie sprawdza się w klasach 5-6 :).  

Który z escape roomów wykorzystacie na swoich zajęciach? Nie zapomnijcie wejść na strony autorów, zostawcie im komentarz lub łapkę w górę, zrobienie takiego zadania to masa pracy!  


Enjoy! ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela, podobnie jak w grupie Nauka przez zabawę- gry, książki i inne cuda. A w grupie Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych  znajdziecie mnóstwo innych pomysłów na zajęcia online i fajne materiały do druku :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz