poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Bunny Counting, czyli wiosenna gra w liczenie ;)

Dzisiaj mam dla Was wiosenną grę do nauki liczenia z uroczymi królikami w roli głównej i aż 8 sposobów na wykorzystanie jej na zajęciach z dziećmi :) 
Przygotowałam karty w dwóch wersjach- angielskiej i z liczbami (1-12). Karty, których potrzebujecie najlepiej wydrukować na grubszym papierze z tłem na rewersie. 

Jak wykorzystać grę na zajęciach? 

1. Dopasowywanie 

Dzieci muszą dopasować liczbę królików do odpowiedniego wyrazu i/lub cyfry. 

2. Memory 

Gra świetnie się sprawdzi jako zwykła rozgrywka w memory przy małej liczbie uczniów. 

3. Szeregi

To zadanie dla młodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z liczeniem. Dzieci muszą ułożyć króliczki w szeregu, od najmniejszej do największej ilości, licząc oczywiście na głos. 

4. Planszówka 

Robimy z dziećmi wielką grę planszową ze wszystkich kart i ruszamy się po planszy za pomocą kostki nazywając liczby i licząc króliki. 

5. Odkrywana wojna 

Opcja na zajęcia indywidualne. Na stole rozkładamy karty z królikami ( można je wydrukować dwukrotnie). Uczestnicy gry kolejno odkrywają po jednej karcie. Osoba z większą liczbą królików na karcie musi nazwać obie liczby, jeśli zrobi to poprawnie, zabiera obie karty. Jeżeli trafimy na tę samą liczbę, odkrywamy dwie następne karty, a osoba z większą ilością zgarnia wszystko. Wygrywa gracz, który po odkryciu wszystkich kart ma więcej królików. 

6. Działania 

Tutaj również będą nam potrzebne tylko karty z królikami. Możemy z ich pomocą przećwiczyć dodawanie, odejmowanie lub mnożenie. Rozkładamy wszystkie karty na stole królikami do dołu, uczeń wybiera po dwie z nich i wykonuje proste działania. 

7. Poszukiwanie zaginionych królików 

Przed lekcją chowamy w sali karty z królikami (ilość zależy od liczby uczniów). Dzieci szukają królików, kiedy już każdy znajdzie po jednej karcie, siadamy razem i liczymy wszystkie znalezione króliczki. 

8. Królik samotnik  

Karty z królikami drukujemy dwukrotnie, mieszamy je i rozkładamy na stole, tak żeby nie było widać królików. Mówimy dzieciom, że prawie wszystkie króliki na kartach mają przyjaciół oprócz dwóch. Dwa z nich są samotne i naszym zadaniem będzie połączyć je w parę. Dzieci kolejno odkrywają po jednej karcie i liczą króliki, jeżeli trafimy na samotnego króliczka odkładamy go na bok. Zabawa kończy się gdy znajdziemy drugiego samotnika ;) 

Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ 


Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 


3 komentarze:

 1. super pomysł na utrwalenie liczebników! od poniedziałku liczymy z króliczkami z twinkl a na Twoje dzieci zareagowały mega radośnie - stwierdziły, że są urocze a niektóre wyglądają jak pierniczki ;) dzięki za podzielenie się :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie wyglądają trochę jak pierniczki ;) Cieszę się, że się przydały :D

   Usuń
 2. Wielkie dzięki :)) Cute !

  OdpowiedzUsuń