niedziela, 9 kwietnia 2017

Tornado game, czyli gra na każdą pogodę ;)

Ostatnie materiały z pogodą ( do pobrania TUTAJ ) bardzo przypadły do gustu moim uczniom dlatego postanowiłam stworzyć grę, która będzie ich idealnym uzupełnieniem. 

PAMPARAPAM Przedstawiam Wam...Tornado game!  

Clipart by Prettygrafik Design

Gra jest dostępna w dwóch wersjach, mniej i bardziej tuszożernej ;) Obie wersje możecie pobrać TUTAJ

Jak grać ? 

Do gry dla dwóch uczestników (drużyn) będziemy potrzebować 12 jednogroszówek i 12 dwugroszówek. Jeżeli chcecie grać w więcej osób musicie przygotować po 12 pieniążków o innym nominale. Grę rozpoczynamy stawiając po jednym pieniążku na polu z tornadem. Uczestnicy gry kolejno rzucają kostką nazywając po angielsku pogodę na której staną. Jeżeli zrobią to poprawnie kładą jeden ze swoich pieniążków na tej samej pogodzie na środku planszy. W przypadku gdy następny uczestnik trafi na tę pogodę, nazywa ją, ale nie może na niej już postawić swojego pieniążka. Jeżeli trafimy na pole z tornadem, nasz przeciwnik zabiera nam jeden z pieniążków postawionych wcześniej na planszy i kładzie tam swoją monetę. Wygrywa osoba, która po zajęciu  przez graczy wszystkich pól, ma najwięcej monet na planszy. 

Istnieje również druga opcja rozgrywki. Żeby zająć dane pole na środku planszy, gracz musi postawić na nim dwie swoje monety. Jeżeli na obrazku jest tylko jedna moneta, drugi gracz może ją zbić swoją monetą, jeżeli stanie na danym polu. Dopiero postawienie dwóch monet na polu zapewnia nam nietykalność...chyba że nasz przeciwnik trafi na tornado, wtedy może zbić jedną z naszych monet. Oczywiście przy tej opcji będziemy potrzebować dwa razy więcej monet i czasu :) 

Jak Wam się podoba gra w tornado ? :)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 


5 komentarzy:

 1. Kolejny świetny pomysł! Dziękuję, chętnie wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Groszówki można łatwo zastąpić korkami od butelek w dwóch kolorach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czasami korzystam z takiej opcji :) Generalnie zakrętki mogą być super pomocą edukacyjną :D

   Usuń
 3. Świetny pomysł :) dziękuje

  OdpowiedzUsuń