niedziela, 31 maja 2020

Waterberry game- gra na zajęcia online :)

Hello! Dzisiaj coś bardziej w letnich klimatach, czyli prosta gra na zajęcia online z truskawkowo-arbuzowymi kształtami ;). Przebieg gry

Nauczyciel udostępnia ekran i wyświetla na nim grę. Na poszczególnych slajdach uczniowie  kolejno wybierają truskawkowe lub arbuzowe kształty np. "strawberry cat", "watermelon heart", pod każdym z kształtów kryje się proste pytanie/zadanie np. "How old are you",  "Name 5 farm animals", "Count to 20". Po wykonaniu zadania uczeń otrzymuje przypisaną do niego liczbę punktów. Jeżeli trafimy na zdziwionego arbuza lub truskawkę tracimy jeden punkt.  Po odkryciu wszystkich kształtów przechodzimy do następnego slajdu. W przypadku zajęć indywidualnych nauczyciel odpowiada na zmianę z uczniem, jednak tylko uczeń wybiera kształty zarówno dla siebie jak i dla nauczyciela. Punkty zapisujemy na kartce. Wygrywa osoba z największą ilością punktów. 

Grę znajdziecie TUTAJ (KLIK)  

Jeżeli pobierasz grę to zostaw jakiś ślad po sobie, na przykład w formie komentarza :) 

Enjoy! ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych na której znajdziecie też mnóstwo innych pomysłów na zajęcia online :) 16 komentarzy: