czwartek, 7 maja 2020

Pineapple warm-up, czyli nietypowy speaking na zajęcia online :)

Na dworze zimno, więc to idealna pora żeby wykorzystać motyw...ananasów! Najlepiej takich tańczących w okularach przeciwsłonecznych i hawajskich spódniczkach i zadających kłopotliwe pytania ;)Pod linkiem znajdziecie speaking typu "Would you rather", można go wykorzystać jako rozgrzewkę na początku zajęć.  Pod każdym ananasem kryje się inna końcówka pytania, uczniowie klikają w wybranego ananasa i odpowiadają na pytanie. Niektóre pytania są naprawdę od czapy, miałam ochotę na coś na luzie :). Zadanie zdecydowanie pobudza kreatywność bo za każdym razem uczeń musi uzasadnić swoją odpowiedź. Sama musiałam się poważnie zastanowić nad niektórymi odpowiedziami, np.: 

" Would you rather have one eye in the middle of your head or three legs?" 

No i klops bo z jednym okiem z jednej strony szybciej by szło z makijażem ale jednak wyglądałoby to dziwnie, a z trzema nogami może i byłoby szybciej biegać ale weź znajdź spodnie ^^

Za to z jednym z pytań w ogóle nie miałam problemu: 

"Would you rather be able to control the weather or attend Hogwarts?" 

Hogwart wygrałby ze wszystkim, wiadomo ;)

Zadanie znajdziecie TUTAJ (KLIK) 


A Wy? Co byście woleli? Mieć kontrolę nad pogodą czy uczęszczać do Hogwartu? :) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych na której znajdziecie też mnóstwo pomysłów na zajęcia online :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz