poniedziałek, 12 czerwca 2017

Food spinners- obrazkowe szaleństwo ze spinnerami ;)

Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję materiałów do zabawy ze spinnerami, tym razem wersja obrazkowa dla młodszych uczniów z uroczymi rzeczami do jedzenia ;)

Clipart by Prettygrafik Design

Jak wykorzystać ćwiczenie na zajęciach?

To bardzo proste! Oczywiście będziemy potrzebowali do tego spinnera. Jeżeli takiego nie posiadacie, na pewno znajdziecie chociaż jedną sztukę u swoich uczniów. Można je też kupić za kilka złotych w chińskim centrum. Gdy już mamy spinner, uczeń kładzie go na wyznaczonym polu i nim kręci. Podczas gdy spinner się kręci, uczeń musi nazywać przedmioty znajdujące się na obrazkach, może też układać z nimi zdania np. "I like apples", "I don't like cheese". Wykonujemy zadanie dopóki spinner jest w ruchu, następnie liczymy ile obrazków udało się poprawnie nazwać. Uczniowie mogą rywalizować między sobą lub próbować pobić własny rekord :)

Obie karty możecie pobrać TUTAJ.

A TUTAJ znajdziecie wersję dla starszych uczniów z czasownikami nieregularnymi. 

Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której dzielimy się różnymi grami, książkami i pomysłami na zajęcia z dziećmi :)

1 komentarz: