środa, 7 czerwca 2017

Irregular verbs spinners, czyli fajne ćwiczenie do powtórki czasowników nieregularnych :)

Fidget spinnery właśnie dotarły do mojego miasta. Wiem, że to prawdziwa zmora dla nauczycieli, sama również nie jestem wielka fanką tej zabawki, ale z drugiej strony myślę, że ze wszystkiego można zrobić pomoc dydaktyczną ;) Ktoś genialny wymyślił sposób, w który można wykorzystać spinnery również na zajęciach językowych. Pomysł znalazłam na stronie teacherspayteachers, znajdziecie tam różne wersje tej gry na przykład z alfabetem i liczbami. Sama natomiast postanowiłam stworzyć wersję z czasownikami nieregularnymi!Jak wykorzystać ćwiczenie na zajęciach?

To bardzo proste! Oczywiście będziemy potrzebowali do tego spinnera. Jeżeli takiego nie posiadacie, na pewno znajdziecie chociaż jedną sztukę u swoich uczniów. Można je też kupić za kilka złotych w chińskim centrum. Gdy już mamy spinner, uczeń kładzie go na wyznaczonym polu i nim kręci. Podczas gdy spinner się kręci, uczeń musi podać wszystkie trzy formy czasownika i jego tłumaczenie lub ułożyć z nim zdanie w jakimś czasie. Wykonujemy zadanie dopóki spinner jest w ruchu, następnie liczymy ile czasowników udało się poprawnie odmienić. Uczniowie mogą rywalizować między sobą lub próbować pobić własny rekord :)

Obie karty możecie pobrać TUTAJ 

W przygotowaniu mam również obrazkową wersję gry dla najmłodszych uczniów. :) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której dzielimy się różnymi grami, książkami i pomysłami na zajęcia z dziećmi :)

5 komentarzy: