czwartek, 6 kwietnia 2017

Nie bądź jajkiem! Wielkanocna gra do druku ;)

Nie mam pojęcia jak to się stało, ale w przyszłym tygodniu już mamy Wielkanoc i myślę, że już najwyższy czas żeby wprowadzić trochę słownictwa związanego z tym tematem. A jeżeli nie jesteście takimi gapami jak ja i zaczęliście wprowadzać Wielkanocny temat trochę wcześniej, dzisiejsza gra sprawdzi się również przy powtórce poznanych słówek ;)


Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie 24 karty- 8 z obrazkami i 16 ze słówkami kojarzącymi się z Wielkanocą. Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie, tak żeby nie prześwitywały. Karty ze słowami drukujemy dwukrotnie (nie jest to konieczne, jednak w ten sposób rozgrywka jest dużo ciekawsza).

Przebieg gry

Wszystkie karty  mieszamy i rozkładamy na stole obrazkami i napisami do dołu. Gracze kolejno wybierają po jednej z nich. Jeżeli trafią na kartę z napisem, tłumaczą słówko znajdujące się na niej lub układają z nim zdanie. Jeżeli trafią na obrazek (z wyjątkiem jajka) muszą dobrać jeszcze jedną kartę. Gra kończy się gdy ktoś trafi na jajko bo chodzi w niej właśnie o to żeby nie być jajkiem ;) Możemy oczywiście zagrać kilka razy.

Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 


1 komentarz:

  1. Ja już powoli nie ogarniam tych wszystkich pomysłów, drukarka to ostatnio mój najlepszy przyjaciel bo cały czas z nią siedzę i drukuję praktycznie wszystko i od siebie i od blogujących koleżanek, także scenariusz na pewno jest przydatny ;)

    OdpowiedzUsuń