poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Kamień, papier i kociaki- gra uniwersalna :)

Jeżeli jesteście ze mną już trochę dłużej, na pewno znacie moją wersję gry papier-kamień-nożyce, którą można wykorzystać do nauki wszystkiego :)
Dzisiaj mam dla Was opcję z kotkami!


Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki. W zasadzie tę grę można wykorzystać przy nauce każdego przedmiotu :) Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na kotkach. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. Rybie ości to pole specjalne, gdy na nie staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na misce na środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza :) 


Gra jest bardzo prosta, a dzieci dzięki niej dużo chętniej zabierają się za cięższe zadania, na przykład takie z gramatyki.  

Planszę możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 
Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz