wtorek, 5 lipca 2016

6 pomysłów na wykorzystanie pojemników na warzywa na lekcji angielskiego :)


Od wczoraj Biedronka ma w swojej ofercie pojemniki na owoce i warzywa w kształcie...owoców i warzyw. Nie byłabym sobą gdybym ich nie kupiła i nie wypróbowała na lekcji bo przecież nauczyciel musi szukać inspiracji wszędzie, nawet w sklepie spożywczym ;)


Do wyboru mamy pojemniki na : winogrona, cebulę,pomidora, cytrynę, czosnek, paprykę,banana, jabłko i marchewkę. Każdy z nich kosztuje 2,99. Prawie wszystkie możecie sobie obejrzeć na stronie Biedronki TUTAJ.

Ja kupiłam kiść winogron i marchewkę (polecam marchewkę bo otwiera się w dwóch miejscach i można ją rozłożyć na 3 części), tak żeby mieć jeden owoc i jedno warzywo.

Jak wykorzystać pojemniki na angielskim?

Pojemniki możemy wykorzystać do nauki nazw owoców i warzyw, wszystkie poniższe pomysły zdążyłam już wypróbować na lekcji z 3-latkiem, ale można je spokojnie wykorzystać również ze starszymi dziećmi :) Oprócz pojemników będziemy potrzebować wydrukowanych i wyciętych warzyw i owoców, ja korzystałam z zestawów ze strony anglomaniacy.pl : owoce i warzywa (obrazki można pokolorować)


1. What's missing ?

Rozkładamy kilka wybranych owoców lub warzyw na podłodze lub na stole, dziecko zapamiętuje je, następnie odwraca się a my chowamy jeden z obrazków do naszego pojemnika. Dziecko zgaduje, którego obrazka brakuje i otwiera pojemnik sprawdzając czy ma rację, potem zamieniamy się miejscami i to dziecko chowa któryś z obrazków.

2. What's this?

Chowamy jeden obrazek do naszego pojemnika, następnie opisujemy go po angielsku, na przykład : "It's a vegetable, it's sweet and orange", dziecko zgaduje o jaki owoc lub warzywo chodzi i otwiera pojemnik.

3. Fruit/ Vegetable salad

Rozkładamy obrazki, wypowiadamy ich nazwy, dziecko musi wziąć odpowiedni obrazek i włożyć go do pojemnika, dla lepszego efektu można te warzywa lub owoce na obrazkach "pokroić" czyli porwać, ale nie jest to konieczne, następnie zamykamy pojemnik i potrząsamy nim żeby wymieszać składniki. Potem możemy poprzekładać naszą "sałatkę" do jednorazowych kubeczków i poczęstować nią członków rodziny lub innych uczniów tłumacząc co w niej jest ;)  

4. Treasure hunt

Ten pomysł możecie wykorzystać jeśli macie kilka pojemników. Dziecko odwraca się a my chowamy "skarb" w jednym z nich. Skarbem może być naklejka, figurka lub cokolwiek. Następnie dziecko zgaduje w którym pojemniku znajduje się skarb zadając pytania, np.: " Is it in the carrot?",a my otwieramy kolejno pojemniki mówiąc "Yes, it is/ No, it isn't". Naszymi skarbami mogą też być oczywiście wydrukowane obrazki.

5. What does it mean?

Ten pomysł również możemy wykorzystać jeśli mamy kilka pojemników, a dziecko zna już ich nazwy. Przed lekcją do pojemników wkładamy po jednym słowie, które chcemy powtórzyć. Dziecko otwiera pojemniki i tłumaczy słowa.

6. Puzzle

Przed lekcją do pojemników wkładamy pocięte na kilka części obrazki, dziecko otwiera pojemnik, składa puzzle i mówi co znajduje się na obrazku.

Macie jeszcze jakieś pomysły na wykorzystanie pojemników? :)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)   

2 komentarze:

  1. Świetna sprawa :) Wspaniałe pomysły na wykorzystanie - oj kusisz, kusisz ...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sama się ciężko powstrzymuję żeby nie iść do Biedronki i nie wykupić wszystkich :p

      Usuń