sobota, 18 czerwca 2016

Mini Bowling, kostka i gra w kategorie :)


Korzystacie z kręgli na zajęciach ? Ja bardzo często :)

Jak do tej pory korzystałam z kolorowych,plastikowych kręgli kupionych w chińskim centrum.   Zazwyczaj z młodszymi uczniami przyklejamy na nich obrazki lub słowa i w ten sposób powtarzamy nowe słownictwo. Więcej o tym pomyśle możecie przeczytać na blogu Hangielski :)

Często też gramy kręglem w 'butelkę', o tym również możecie przeczytać na wyżej wspomnianym blogu.

Ostatnio w TESCO kupiłam kręgle, które można wykorzystać też na lekcjach ze starszymi dziećmi i młodzieżą i można zabrać je wszędzie ponieważ spokojnie zmieszczą się w każdej torebce :)  

A najlepsza jest ich cena - 3,99 ! W opakowaniu znajdziemy 10 kręgli, kulę oraz składany tor. Po rozłożeniu tor ma ok. 30 centymetrów, a każdy kręgiel 3,5.
Jakość gry jest nawet ok patrząc na cenę, chociaż tor jest z tektury więc na pewno trzeba będzie na niego uważać :) 

Jak wykorzystać grę na zajęciach ?

Na te kręgle raczej ciężko będzie ponalepiać obrazki więc myślę, że najlepszą opcją będzie gra w kategorie :) Każdy z uczniów losuje jedną z przygotowanych wcześniej kategorii, rzuca kulą i zbija kręgle. Ilość zbitych kręgli to liczba punktów, którą można zdobyć wymieniając słowa odpowiadające danej kategorii ( wymieniamy tyle słów, ile kręgli zbiliśmy). Jeżeli uczniowi nie uda się wymienić określonej liczby słów, nie otrzymuje żadnych punktów. Wygrywa osoba z największą ilością punktów :) 

Kategorie do gry mogą być różne, zależy od poziomu (owoce, części ciała, wyrazy na jakąś literę). Wypiszcie je na małych karteczkach i złóżcie, tak żeby nie było widać co na nich jest podczas losowania :) Żeby utrudnić grę można niektóre kategorie wypisać więcej niż jeden raz, po wylosowaniu tej samej kategorii przez innego uczestnika gry, musi on wymienić inne słowa niż poprzednik.

Jeżeli nie będziecie mieli możliwości kupienia mini kręgli, możecie do tej gry wykorzystać zwykłą kostkę. Zasady są bardzo podobne. Każdy z graczy rzuca kostką i wymienia tyle słów z danej kategorii, ile oczek wyrzucił i taka jest też liczba punktów do zdobycia :)

Jeśli nie chce Wam się wymyślać kategorii, możecie skorzystać z przygotowanej przeze mnie wersji, wystarczy tylko wyciąć i poskładać.

Kategorie można pobrać TUTAJ 

Zajrzyjcie też na bloga One-to-one, znajdziecie tam inną świetną grę z kategoriami Guess the category game  :) 

Enjoy ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz