piątek, 15 lipca 2022

Elokwentne Elefanty- gra na konwersacje

Słonie mają niesamowitą pamięć, podobno potrafią zapamiętać ponad 200 twarzy, nie inaczej ma to się w przypadku Elokwentnych Elephantów. One również wykazują się super sprytem w zapamiętywaniu różnych rzeczy, w szczególności różnych konstrukcji w języku angielskim. Ta sprytna ekipa słoni pomoże rozgadać się naszym uczniom na różne tematy :). 


Przygotowanie gry 

W zestawie znajdziemy 32 karty ze słoniami wykonującymi codzienne czynności i z luźno nawiązującymi do obrazków pytaniami w języku angielskim. 

Przykładowe pytania z kart: 

  • Do you know the difference between judo and karate? 
  • Are fizzy drinks healthy? 
  • How many hours do you usually sleep? 
  • Are you a phone addict?

Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie (tło jest dołączone do zestawu). 

Przebieg gry  

Karty rozkładamy na stole napisami do dołu. Gramy podobnie jak w memory. Uczniowie odsłaniają po dwie karty. Jeżeli trafią na parę tych samych słoni, odpowiadają na jedno wybrane pytanie z pary, a drugie zadają wybranemu przeciwnikowi. Po odpowiedzeniu na pytania, gracz zostawia zdobytą parę dla siebie i próbuje znaleźć kolejną. Jeżeli graczowi po odsłonięciu dwóch kart nie udało się odkryć pary, zakrywamy odkryte karty z powrotem, a szukanie pary przechodzi na następnego gracza. Wygrywa osoba, której uda się zdobyć najwięcej par.  

Karty można potraktować także jako rozgrzewkę na początku zajęć. W takim przypadku uczniowie losują kolejno po jednej karcie i odpowiadają na pytanie znajdujące się pod obrazkiem.

Gra jest dostępna TUTAJ (KLIK) 

Have fun! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz