niedziela, 14 czerwca 2020

7 letnich pomysłów na zajęcia online :)

Połowa czerwca to okres w którym nasze myśli pochłaniają plaża, góry i relaks nad basenem, a szukanie pomysłów na ostatnie zajęcia to raczej ostatnia rzecz na którą mamy ochotę. Dlatego dzisiaj ułatwię Wam trochę zadanie i pokażę 7 fajnych pomysłów w letnich klimatach, które znalazłam w czeluściach internetu i które będziecie mogli wykorzystać na końcowych zajęciach online :).  


Klikając w niebieski napis, przejdziecie do materiałów :)

Would you rather...? Summer Edition by Good-Better- The Best  pod linkiem znajdziecie 24 karty z moim ulubionym rodzajem pytań, czyli "Would you rather..." z pięknymi grafikami i letnią tematyką, karty są w dwóch wersjach, do druku i w formie prezentacji na zajęcia online :) 

Summer House Escape Room by Englistka - super zrobiony Escape room z mixem zadań, znajdziecie tam zagadki, piosenkę, ćwiczenia ze słownictwa i filmik o English Breakfast 

Everyday Life Conversations Coffee Time by Funglish - Dominika stworzyła super zadania na zajęcia online, w których uczniowie muszą wymyślić co powiedzieliby w danej sytuacji, tutaj mamy zestaw o kawie, ale na jej stronie znajdziecie też zestaw z herbatą i telefonem. U mnie te zestawy idealnie sprawdziły się jako rozgrzewka na początku zajęć od 6 klasy aż po dorosłych. 

Piosenka "In Summer" z zadaniami- jeżeli wasi uczniowie lubią Frozen to to będzie super zadanie na jedne z ostatnich zajęć. Jedna z moich ulubionych piosenek z pierwszej części Frozen, czyli Olaf śpiewający o tym co lód robi w lecie, a w niej proste zadania na słownictwo. 

Name 3 things cards Summer by Karolina Lubas- fajne na rozgadanie uczniów i powtórkę słownictwa, 30 kart w zestawie.

Minions Beach Party- czyli szybka powtórka Past Simple z plażowymi minionkami. 

Let's talk about summer by Mrs Agnes- fajna prezentacja z wakacyjnym słownictwem i masą zadań między innymi Past Simple, speaking, czytanka, anagramy i historyjka w formie filmiku. 


Na deser bonusowy numer 8, czyli przypominajka z zadaniem od Londonopoly: Pineapple Warm-up to zadanie, które idealnie nada się na ostatnie zajęcia, wykorzystywałam je na zajęciach od 5 klasy aż po dorosłych i sprawdziło się świetnie, więc jeżeli jeszcze nie mieliście okazji się z nim zapoznać to sprawdźcie koniecznie :) 

Enjoy! :) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).

Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela, podobnie jak w grupie Nauka przez zabawę- gry, książki i inne cudaA w grupie Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych  znajdziecie mnóstwo innych pomysłów na zajęcia online i fajne materiały do druku :) 

4 komentarze:

 1. Super, mega przydatne pod koniec roku :)
  Dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog, pomysły bardzo przydatne. Zaglądam tu regularnie. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. dopiero odkryłam, ale jestem zachwycona! z wielu pomysłów już skorzystałam! Dziękuję gorąco!

  OdpowiedzUsuń