niedziela, 4 sierpnia 2019

Toucan game, czyli prosty speaking na powakacyjną rozgrzewkę :)

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, więc postanowiłam powoli zacząć się przygotowywać tworząc nowe gry. Dzisiaj mam coś na początek roku, ale jednak w wakacyjnych klimatach, wiecie, żeby nie było zbyt dużego szoku ;) 
Także dzisiejszą grę sponsorują urocze tukany :D 


Gra nada się na zajęcia indywidualne lub w małych grupach i wystarczy mieć do niej kostkę i odpowiednią ilość pionków. 

Jak grać? 

Gracze ustawiają pionki na starcie i ruszają się przy pomocy kostki. Stając na słowie, gracz musi powiedzieć po angielsku JEDNO zdanie na temat danej rzeczy np. gdy staniemy na polu z napisem "penguin" możemy ułożyć zdanie typu" "It's a bird", "It can't fly", "It is black and white", "It lays eggs". Jeżeli inny gracz stanie później na tym samym polu musi ułożyć zdanie którego jeszcze nie było, jeżeli zdanie się powtórzy, gracz cofa się o jedno pole. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dojdzie do mety.  

Grę możecie pobrać TUTAJ (KLIK) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do najnowszej grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych Ufff zaszalałam i trochę tych grup jest, ale wszystkie są super i na każdej dzieje się coś innego, zresztą zobaczcie sami ;). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz