sobota, 27 kwietnia 2019

Gramatyczne memory- gra do druku :)

Lubicie memory? Ja uwielbiam! Dlatego właśnie przygotowałam nowość dla moich uczniów, czyli gramatyczne memory z pięknymi grafikami :)  


Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie łącznie 30 kart, wszystkie należy wydrukować na grubszym papierze z tłem na rewersie. Karty mieszamy i rozkładamy na środku napisami do dołu.

Jak grać?

Grę stworzyłam z myślą o ćwiczeniu zdań z can/can't, ale równie dobrze można ją wykorzystać do powtórki innych rzeczy  :). Gramy jak w zwykłe memory, szukamy takich samych postaci, jednak odkrywając karty uczniowie muszą układać zdania (twierdzenia lub przeczenia) np. "She can play the piano", "She can't play the guitar" lub "She swims every day" "She doesn't cook dinner on Mondays". Wszystko zależy od tego jaką konstrukcję akurat przerabiacie, myślę że karty są dość uniwersalne. Wygrywa osoba, która zdobędzie największą ilość par. 


Grę "Bajkowa gramatyka" dostępna jest TUTAJ


P.S. Zrobiłam jeszcze jedną grę na zajęcia z dziećmi, z podobną szatą graficzną. Gra nazywa się "Sweet challenge game" i zawiera aż 48 kart z różnymi zadaniami do wykonania oraz dwie opcje rozgrywki :) 

Grę "Sweet Challenge" możecie kupić TUTAJ (KLIK)


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).

1 komentarz:

  1. dzien dobry,
    w podanym linku nie ma mozliwosci zakupu gry. Gdzie mogę teraz ją kupić?
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń