niedziela, 10 marca 2019

Rock, paper... St. Patrick's Day! Gra do druku :)

W dzisiejszym wpisie znajdziecie grę uniwersalną do wykorzystania na zajęciach w przyszłym tygodniu z okazji St. Patrick's Day ;) Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki, mogą to też być karty obrazkowe do nazwania. Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na lamach. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. Koniczynki to pola specjalne, gdy na nie staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na złocie na środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza.


Planszę możecie pobrać TUTAJChcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz