poniedziałek, 12 marca 2018

Wiosenna pobudka, przywołujemy wiosnę z uniwersalną grą do druku :)

Na dworze zrobiło się już troszkę wiosennie, ale jednak to jeszcze nie to, więc w dzisiejszym wpisie trochę pomożemy Pani Wiośnie zagościć u nas na stałe. ;)

Clipart by TheHappyGraphics 
Przygotowanie gry 

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie planszę do gry i dwa zestawy puzzli ze zwierzątkami. Drukujemy jedną planszę i po jednym zestawie pociętych puzzli dla każdego gracza. Oprócz tego przygotowujemy pionki i kostkę oraz kartki z zadaniami, mogą to być słowa do przetłumaczenia, pytania, działania czy co tam tylko chcecie, w końcu to gra uniwersalna. ;) 

Przebieg gry  

Gracze stają na polu "+2" i kolejno ruszają się o liczbę wyrzuconych oczek. Jeżeli trafią na pole z budzikiem, mogą zdobyć jednego puzzla ze swojego zestawu, jeżeli poprawnie wykonają zadanie z kartki. Stając na polu "-1" lub "-2" tracimy daną liczbę wcześniej zdobytych puzzli, na polu "+2" otrzymujemy 2 puzzle bez wykonywania zadania. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży swoje zwierzątko, czyli wybudzi je z zimowego snu. :) Możemy oczywiście grać też w drużynach. 

Grę możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;)  

Jeżeli gra Ci się spodobała i wykorzystasz ją na swoich zajęciach, zostaw jakiś ślad po sobie, na przykład w formie komentarza, dzięki temu będę wiedziała, że moja praca nie idzie na marne i dasz mi kopa do działania ;)   


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci. 5 komentarzy: