czwartek, 28 grudnia 2017

It's time to sleep, czyli uczymy się godzin z leniwcem Stefanem ;)

Pamiętacie leniwca Stefana? Ostatnio widzieliście go w czasownikowych warcabach, dzisiaj natomiast postanowił znowu nas odwiedzić i trochę pomóc przy nauce godzin ;)  
Gra, którą dla Was mam sprawdzi się nie tylko na angielskim, można ją wykorzystać również do nauki innych języków. 


Clipart by PrettyGrafik Design

Przygotowanie gry 

Na grubszym papierze drukujemy plansze ze śpiącym leniwcem- po jednej dla każdego uczestnika gry (przy dużej liczbie uczestników możemy podzielić uczniów na drużyny). Następnie drukujemy poduszki z godzinami i wycinamy je. W zestawie znajdziecie łącznie 92 poduszki z różnymi godzinami, oczywiście nie musicie wycinać wszystkich, ale gra będzie zdecydowanie ciekawsza jeśli to zrobicie. Oprócz tego do gry będziemy potrzebować dwóch kostek. 

Przebieg gry 

Każdy z uczestników dostaje jedną kartę z leniwcem, poduszki z godzinami rozkładamy na środku godziną do dołu, następnie kolejno rzucamy kostkami i losujemy jedną z poduszek mówiąc po angielsku która jest na niej godzina, jeżeli podamy godzinę poprawnie możemy położyć naszą godzinę na poduszce z liczbą odpowiadającą wyrzuconym na kostkach oczkom (2-12). Oznacza to, że nasz leniwiec ucina sobie drzemkę o tej właśnie godzinie, gdy jeszcze raz trafimy na tę liczbę, nie możemy położyć na niej kolejnej poduszki, w takiej sytuacji podajemy tylko wylosowaną godzinę i odkładamy ją na bok ( jeżeli chcecie żeby gra trwała krócej, możecie podawać godzinę tylko wtedy gdy wyrzucicie jeszcze niezakrytą liczbę). Wygrywa osoba, której leniwiec jako pierwszy uzbiera wszystkie poduszki :) 

Grę możecie pobrać TUTAJ

Jeżeli gra Ci się podoba i wykorzystasz ją na swoich zajęciach, zostaw po sobie jakiś ślad w formie komentarza, udostępnienia czy zwykłego lajka, dzięki temu będę wiedzieć, że moja praca nie idzie na marne no i Stefanowi będzie bardzo miło ;)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

13 komentarzy:

 1. Super! Dziękuję i proszę o więcej ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu na pewno pojawi się jeszcze co najmniej jedna gra z leniwcem bo już jest gotowa :D

   Usuń
 2. Ah ten Stefan 😍 super gra, kolejna zresztą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stefan rządzi ;) Pół moich zapisanych szablonów na Picmonkey należy do niego :)

   Usuń
 3. świetna gra!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. super! wykorzystam na zajeciach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne materiały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już się szykuję do pracy:-) Dam znać jak bardzo się mojej 9latce sposdobało.

  OdpowiedzUsuń