sobota, 18 listopada 2017

High 5 December, czyli 5 gier ze świątecznymi postaciami :)

Witajcie w kolejnej odsłonie akcji High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami. Tym razem oprócz masy pomysłów na zajęcia, z okazji 5 edycji akcji mamy dla Was niespodziankę, dlatego czytajcie wpis bardzo uważnie i szukajcie w nim jednego dziwnego słowa...po co? O tym dowiecie się pod koniec wpisu :)Jako, że zbliżają się już święta...tak, ja też nie mogę w to uwierzyć, dopiero co były wakacje, nawet Mikołaj jeszcze marzy o surfowaniu (patrz- obrazek do posta ;) )...mam dla Was 5 gier ze świątecznymi postaciami, które możecie wykorzystać na zajęciach z dziećmi. Wszystkie gry świetnie się sprawdzą jako powtórki świątecznego i zimowego słownictwa :)

1. Świąteczni pożeracze pierników (KLIK) - jeżeli Wasi uczniowie lubią Donalda,myszkę Mickey i całą resztę Disneyowskiego towarzystwa, na pewno pokochają tę grę uniwersalną, w której głównym zadaniem jest zebranie odpowiedniej ilości świątecznych pierników i powtarzanie słownictwa of course ;) Nawet Pluto zaplątany w lampki może mieć niezwykłe walory enjycakude. ;)

2. Frozen popcorn game (KLIK)- jeżeli popcorn kojarzy Wam się jedynie z kinem, pora to zmienić :) W tej grze możecie powtarzać słówka i wykonywać różne zadania jedząc popcorn z bohaterami bardzo zimowej bajki, czyli "Krainy lodu".

3. Broda Mikołaja (KLIK)- kolejna świąteczna gra do powtórki wszystkiego, tym razem bohaterem gry jest Mikołaj. Dzieci ucząc się słówek układają z waty brodę Mikołaja, kto pierwszy ułoży całą brodę- wygrywa. Chociaż moje 6-latki stwierdziły, że lepiej będzie Mikołaja ogolić, także taki sposób gry na opak też polecam ;)

4. Polowanie na śnieżynki (KLIK)- znów spotykamy się z bohaterami "Krainy lodu", tym razem jednak będziemy polować na śnieżynki powtarzając przy tym angielskie nazwy kolorów

5. Roll a reindeer (KLIK)- na koniec mam dla Was grę z uroczym reniferem :) Gra sprawdzi się podczas powtórki części ciała, zadaniem uczniów jest ułożenie renifera przy pomocy kostki.

Mam nadzieję, że gry już otwarte i gotowe do wydruku, ale to jeszcze nie wszystko! Z okazji piątej edycji High 5 mamy dla Was super konkurs z aż pięcioma wypasionymi nagrodami! ;)

Jeśli przeczytałaś/-eś  wpis uważnie, na pewno zwróciłaś/-eś uwagę na jedno słowo zapisane w dość nietypowy sposób. Na każdym blogu biorącym udział w 5. edycji akcji ukryłyśmy po jednym takim „dziwnym” słowie, czyli znajdziesz ich aż 13. Słowa należy odczytać od tyłu. A następnie wszystkie wpisać w specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajdziesz poniżej.

Teraz czas wybrać nagrodę, która Cię interesuje (do wyboru są pomoce dydaktyczne dla młodszych i starszych uczniów, dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego). W formularzu opisz w kreatywny sposób, dlaczego akurat ta rzecz powinna znaleźć się w Twoich rękach, a  my wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej nam się spodobają.

A oto nagrody, o które możesz zawalczyć:

1. Wybrany zestaw mat KIDDO Basic od firmy Play Me and Learn
Maty Kiddo to unikatowe, antypoślizgowe karty obrazkowe. Każdy zestaw można wykorzystać do ponad 100 zabaw i gier, zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Zastosowań jest wiele, a jest także w czym wybierać, ponieważ w sklepie playandlearn.com jest dostępnych aż 28 zestawów tematycznych Kiddo Basic. Każdy zestaw obejmuje 8 lub 12 mat powtórzonych trzykrotnie. Jest to super opcja na zajęcia lub imprezy plenerowe z udziałem większej liczby dzieci.

2. Prenumerata PREMIUM magazynu „Get Creative!”
Magazyn „Get Creative!” skierowany jest do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pełen jest inspiracji, porad i wskazówek. Znajdziecie w nim także gotowe scenariusze zajęć oraz materiały, które ułatwią Wam nie tylko przygotowanie się do zajęć, ale także przedstawień czy lekcji okolicznościowych. W ramach konkursu wygrać możecie prenumeratę PREMIUM z dostępem do artykułów i materiałów w wersji elektronicznej. Więcej na stronie http://www.getcreative.edu.pl/.

3. Wybrana plansza plenerowa od firmy Regipio
Plansze plenerowe to świetne rozwiąznie do nauki różnych zagadnień języka angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego. Podczas gier z wykorzystaniem planszy uczymy się przy użyciu wszystkich zmysłów oraz doskonalimy umiejętność pracy w grupie. Plansze, którym możesz przyjrzeć się na stronie www.regipio.com, występują w trzech rodzajach: Question Steps, Round Steps oraz Brainy Steps. Dzięki Question Steps uczniowie rozwijają umiejętność zadawania pytań na różne tematy oraz odpowiadania na nie. Round Steps to gra z liczbami, kolorami oraz podstawowymi przymiotnikami. Natomiast Brainy Steps to plansza doskonaląca używanie przymiotników w różnych sytuacjach.

4. Zestaw książek od wydawnictwa MM Publications
* „Go for Preliminary” (KLIK) – zestaw testów przeznaczona dla ucznia (wraz z płytą CD) oraz książka dla nauczyciela. W skład książki ucznia wchodzi pięć testów łączących: reading, writing, listening, speaking, a dodatkowo praktyczne wskazówki dotyczące ich rozwiązywania. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz ich uzasadnienia.
* „Practice tests for the Cambridge English: First (FCE) Examination” (KLIK) - książki dla ucznia i nauczyciela. Książka składa się z sześciu testów. Każdy z nich podzielony jest na: reading and use of English, writing, listening, speaking. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz płytę CD z nagraniami do części poświęconej słuchaniu.
* IELTS Practice Tests (link: KLIK) – zestaw sześciu testów IELTS z odpowiedziami. Do książki dołączone są płyty CD oraz CD-ROM ze słownictwem oraz nagraniami video. W kluczu: odpowiedzi, wskazówki dotyczące pisemnej części testu oraz części ustnej oraz uzasadnienie prawidłowych odpowiedzi dotyczących pozostałych komponentów. 

5. Voucher o wartości 300 zł. na gry, książki i inne materiały wydawnictwa Usborne 
Wydawnictwo posiada szeroką gamę pomocy dydaktycznych w tym interaktywne książki, gry karciane i kolorowanki. Zróżnicowane poziomami pozycje książkowe znajdują swoich fanów zarówno wśród nieco starszych uczniów, jak i najmłodszych przedszkolaków. Urozmaicają nie tylko zajęcia indywidualne, ale i te prowadzone z większymi grupami. Atrakcyjne gry Snap to hit wśród uczniów w różnym wieku, a książeczki typu touch and feel to niekwestionowany hit wśród dzieci najmłodszych. Więcej dowiecie się na: Children's English Books (KLIK).


Do dzieła! 
Teraz wypełnij formularz:http://bit.ly/High5December i koniecznie zapoznaj się z regulaminem dostępnym TUTAJ

Konkurs trwa do 1.12.2017 :) 

Aby wykonać zadanie konkursowe i poznać super pomysły na świąteczne zajęcia, zajrzyj również na pozostałe blogi :) 

Angschool - High Five, December: Prezentowe Mikołajki na 5 sposobów

Edyta Pikulska - Świąteczna lista przebojów - hity przedszkolaków

English Freak: High Five, December: Obrazki na 5 sposobów
Enjoy English: 5 reklam świątecznych na 5 sposobów
Funglish: High Five, December: 5 gotowców na świąteczny speaking dla starszych uczniów
Get Engspired: Christmas abroad. Odwiedź 5 krajów podczas jednej lekcji [DO DRUKU]
Head Full of Ideas: Święta w 5 językach
Let's read in English- Let it snow! - 5 książeczek w zimowym klimacie.

Little English Playground: 5 pomysłów na świąteczno-językowy handmade
made by kate: High Five, December: 5 zimowych kart pracy do druku
Małe Duże - 5 zimowych zabaw
Pomysły przy tablicy: 5 pomysłów na grę BINGO! w bożonarodzeniowej odsłonie

14 komentarzy:

 1. Jak zwykle genialne pomysły. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nam broda Mikołaja służy jako kalendarz adwentowy - doklejamy ją i w ten sposób odliczamy dni do Świąt ♥ Pożeracze Pierniczków to był hit! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już się nie mogę doczekać aż zagram z uczniami w polowanie na śnieżynki 😉 Z takimi pomysłami ubaw gwarantowany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Swiateczni pozeracze piernikow <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Broda Mikołaja to mój faworyt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uczniowie będą zadowoleni i rozbawieni grając w te gry podczas lekcji!

  OdpowiedzUsuń
 7. Każda roll-owana gra jest ekscytująca! Roll a Reindeer rządzi!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma wyjścia, przed Świętami będziemy częstoooo grać! :) Dziękujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znowu będę spędzać wieczory z nożyczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Coś czuję, że już długo bez prowadzenia zajęć nie wytrzymam, pewnie wrócę na początek do prowadzenia tych indywidualnych i na pewno będę jeszcze częstszym gościem na Twoim blogu. Prosze, jeden wpis, a kilka lekcji o świątecznej tematyce z głowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ahhhh, zapisuję wszystko, zbieram notatki i zaraz wszystko trafi na produkcję :D Dzięki!

  OdpowiedzUsuń