sobota, 23 września 2017

Nie bądź zły!- gra do druku z bohaterami "Inside out" :)

Ostatnio z uczniami z klas trzecich przerabiam temat uczuć i emocji, oczywiście nie byłabym sobą gdybym do powtórek nie wykorzystała jakiejś gry ;) Dlatego dzisiaj mam dla Was szybką grę do druku  z bohaterami bajki, która chyba najbardziej wiąże się z emocjami- "Inside out".


Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie 24 karty- 8 z obrazkami i 16 ze słówkami opisującymi uczucia. Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie, tak żeby nie prześwitywały. Karty ze słowami drukujemy dwukrotnie (nie jest to konieczne, jednak w ten sposób rozgrywka jest dużo ciekawsza).

Przebieg gry

Wszystkie karty  mieszamy i rozkładamy na stole obrazkami i napisami do dołu. Gracze kolejno wybierają po jednej z nich. Jeżeli trafią na kartę z napisem, tłumaczą słówko znajdujące się na niej lub układają z nim zdanie, mogą też opisać jakieś wydarzenie z którym wiąże się dane uczucie. Jeżeli trafią na obrazek (z wyjątkiem wkurzonego, czerwonego ludzika) muszą dobrać jeszcze jedną kartę. Gra kończy się gdy ktoś trafi na GNIEW, czyli na czerwonego ludka, osoba która to zrobi przegrywa ;) Możemy oczywiście zagrać kilka razy. 


Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Cliparty wykorzystane w grze pochodzą ze strony disneyclips.com

Dajcie znać czy gra sprawdziła się z waszymi uczniami, a jeżeli nie oglądaliście bajki "Inside out" koniecznie musicie to nadrobić! 

Enjoy ;)  


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz