sobota, 15 lipca 2017

Pochmurne Trolle, czyli nowa gra do druku na zajęcia z dziećmi ;)

Ostatnio w jakimś ciucholandzie trafiłam na zabawkowe Trolle, właściwie to na głowy Trolli ;) Stwierdziłam, że idealnie nadadzą się jako pionki do gry planszowej, a że są dość duże to i gra musiała być trochę większa niż typowe A4, tak więc dzisiaj mam dla Was ogromną grę planszową z Trollami! 
Oczywiście możecie do niej wykorzystać zwykłe pionki. :) 
Przygotowanie gry 

W zestawie znajdziecie 6 chmurek z Trollami, 18 z nazwami ubrań i 18 z częściami ciała. Oprócz tego do gry przygotowałam puste chmurki, jeżeli chcielibyście poćwiczyć z uczniami inne zagadnienia, wystarczy wpisać w nie słowa/zadania/działania czy co tam chcecie. :) Wszystkie chmurki (w dowolnej ilości) drukujemy na grubszym papierze i wycinamy, następnie układamy je na podłodze lub stole w ogromną grę planszową. Oprócz chmurek będziemy potrzebować również pionków i kostki.

Przebieg gry 

Uczniowie poruszają się po planszy przy pomocy pionków i kostki, stając na polu ze słowem muszą je przetłumaczyć lub ułożyć z nim zdanie np. "I'm wearing a jumper" lub "He's got two arms". Jeżeli uczeń wykona zadanie niepoprawnie, cofa się o dwa pola. Na pustych chmurkach możecie powypisywać zadania specjalne typu "Zrób 5 przysiadów". Wygrywa osoba która jako pierwsza dotrze do mety.

Grę możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;)


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

4 komentarze: