wtorek, 24 maja 2016

"Ants in your pants!"- co mrówki w gatkach robią na lekcji angielskiego ;)


Jakiś czas temu robiąc zakupy w Tesco, moje nogi jak zwykle pokierowały mnie do działu z zabawkami. Muszę przyznać, że dość często tam chodzę i można tam znaleźć fajne rzeczy na lekcje, ale takiej gry się nie spodziewałam...

Otóż na półce stała sobie gra z mrówkami...mrówkami w gatkach :)
Całość wyglądała tak uroczo, że aż żal było nie zabrać mrówek w kolorowych gatkach do domu. Więc zapłaciłam 22,50 i gra trafiła do mojej bardzo nieskromnej kolekcji gier na lekcje :)

O co chodzi w grze ? 

W opakowaniu znajdziemy 24 karty "gatki" (6 kolorów), kostkę z kolorami i mały kubek do rzucania kostką. Karty rozkładamy gatkami do góry, gracze kolejno rzucają kostką i odwracają karty w kolorze wskazanym przez kostkę. Jeżeli w gatkach znajdziemy mrówki, zabieramy kartę i kładziemy ją przed sobą mrówkami do góry. Jeżeli na odkrytej karcie jest mrówkojad, zjada on wszystkie zebrane do tej pory mrówki. Gracz odkłada wtedy wszystkie zebrane dotychczas karty, wraz z kartą mrówkojada. Karty te nie biorą już udziału w grze. Wygrywa osoba, która na koniec gry ma najmniej mrówek w gatkach ;)  Jak wykorzystać grę na angielskim ? 

Grę możemy wykorzystać z młodszymi dziećmi do powtórki kolorów i liczenia. Będzie też miłym urozmaiceniem jeśli akurat robimy słownictwo z ubraniami. 

Możemy też wykorzystać grę do powtórki wszystkich innych słówek nawet z trochę starszymi dziećmi. Wystarczy na małych karteczkach rozpisać akurat omawiane słownictwo i przed każdym rzutem powtarzać jedno słówko :) 

Gra najlepiej sprawdza się na zajęciach indywidualnych, ale według producenta możemy w nią zagrać w grupie do 4 osób. 

W Tesco możemy znaleźć też inne gry wydawnictwa GALT np. "Fancy dress fun" i "What's in the fridge?", które również bardzo fajne wyglądają. Być może też się na nie skuszę, tylko najpierw będę musiała skoczyć do meblowego po kolejny regał na gry ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)


5 komentarzy:

 1. Śmieszna ta gra :D Dzieciakom spodoba się na 100%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, gra jest super śmieszna i dzieciaki ją pokochały, ja zresztą też ;)

   Usuń
 2. Wygląda wciągająco. Z doświadczenia wiem, ze GALT ma bardzo fajne i wysokiej jakości produkty. Cena tez wydaje sie być przystępna jak na grę. Do tego książeczka PANTS i będzie majtkastycznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też od razu sobie przypomniałam o tej książeczce jak ją zobaczyłam :)

   Usuń