wtorek, 15 grudnia 2015

Christmas presents :)


Do dzisiejszej zabawy będziemy potrzebować świątecznego papieru do pakowania prezentów oraz kart z poznawanym akurat słownictwem :)Zabawa jest bardzo krótka a zasady bardzo proste. Przed lekcją karty owijamy papierem robiąc z nich prezenty :) Kładziemy "prezenty" przed sobą, dzieci podchodzą kolejno do nauczyciela i wybierają "prezent", następnie rozwijają kartę, pokazują ją innym i mówią po angielsku co znajduje się na obrazku. Możemy też rozdać wszystkie prezenty równocześnie wszystkim dzieciom :)

Plusem zabawy jest to, że możemy ją zrobić z jakimkolwiek słownictwem. Niby nie ma w tym ćwiczeniu nic specjalnego, ale rozpakowywanie kart sprawia dzieciom wielką frajdę :D

Wersja dla leniwych : karty pakujemy do świątecznej torby, dzieci losują i wypowiadają słowa.

Wersja dla ambitnych : zamiast kart znajdujemy różne przedmioty i opakowujemy je papierem. Oczywiście przedmioty muszą być dzieciom znane (po angielsku). Na przykład plastikowe warzywa i owoce, pluszaki, przybory szkolne i tak dalej :) Zanim dziecko rozpakuje "prezent" może spróbować zgadnąć co się w nim znajduje :)

Na zajęcia indywidualne przygotowałam prostą grę, tak dla urozmaicenia (rozpakowujemy karty dopiero gdy pionek stanie na polu z prezentem :))


 Grę można pobrać TUTAJ

Jeżeli szukasz innych fajnych gier na zajęcia językowe, zajrzyj również do sklepu lamipoli.pl

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł - czasem te najprostsze rozwiązania dają najwięcej zabawy dzieciakom! Podobają mi się te dwie wersje ;) Dobrze, że tusze już dotarły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się właśnie muszę zebrać w sobie i zrobić wersję dla ambitnych ;) A moja drukarka po świętach zdecydowanie będzie potrzebowała odpoczynku :)

   Usuń
 2. Z pierwszakami właśnie poznaliśmy nazwy zabawek, więc przyda się ta zabawa do powtórzenia słownictwa. Zabawki, Mikołaj, Święta - fajnie się to zgralo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł z opakowaniem flashcards w kolorowy papier. Ja kiedyś na swoich zajęciach miałam wersję dla jeszcze bardziej leniwych i Flashcards chowałam do kolorowych kopert i tylko przewiązywałam je świątecznymi wstążkami :) Dzieciom rozpakowywanie takich prezentów też sprawiło frajdę :)

  OdpowiedzUsuń