sobota, 30 maja 2020

Dzień grup, czyli gdzie warto zajrzeć będąc nauczycielem angielskiego :)

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że zaglądanie na facebooka stanie się codziennością w mojej pracy i że będę to lubić prawdopodobnie wyśmiałabym go. Pamiętam jak na magisterce byłam jedną z niewielu osób na roku, które nie korzystały z fejsa w ogóle. Ja wręcz go nienawidziłam, w ogóle nie rozumiałam tego fenomenu, pamiętam że nawet zrobiłam antyfacebookową prezentację na jakiś przedmiot na zaliczenie ;). No ale cóż, czasy się zmieniają. Po założeniu bloga przekonałam się, że facebook jest przede wszystkim świetnym źródłem inspiracji, dzięki niemu poznałam wielu wspaniałych nauczycieli i mnóstwo super pomysłów na zajęcia. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie zaglądać, a raczej jakie grupy odwiedzać :). 


Od ponad dwóch lat prowadzę kilka swoich grup. Na jednej z nich zorganizowałam dzisiaj akcję #dzieńgrup, w której chodzi o polecanie fajnych grup dla nauczycieli. Tutaj zamieszczam listę grup do których zaglądam najczęściej i do których według mnie warto należeć będąc nauczycielem angielskiego. 

Materiały do druku i online dla nauczycieli języków obcych :) (KLIK) - to właśnie jedno z moich dzieci, grupa na której znajdziecie ogrom materiałów dla nauczycieli angielskiego i innych języków. Na początku były to tylko materiały do druku, jednak przez obecną sytuację zaczęło się tam pojawiać sporo materiałów online np. popularne ostatnio escape roomy. W grupie oprócz darmowych materiałów znajdziecie też autorskie pomoce na sprzedaż. 

Głowa pełna pomysłów- grupa dla anglistów pracujących z dziećmi (KLIK)  - grupa powiązana z blogiem Head full of ideas. Jeżeli uczycie maluchy to zdecydowanie odnajdziecie się w tej grupie. Znajdziecie tam mnóstwo kolorowych inspiracji na zajęcia w przedszkolu, a kiedy macie jakieś wątpliwości jeżeli chodzi o pracę z dziećmi to dziewczyny chętnie pomogą. Co jeszcze podoba mi się w tej grupie? Porządek! Marysia naprawdę pilnuje żeby nie znalazł się tam żaden spam, tylko wartościowe rzeczy. 

Nauczyciele Języka Angielskiego u Teresy Perkołup (KLIK)  - grupa ogólna dla nauczycieli angielskiego z fajną atmosferą. Znajdziecie tutaj inspiracje na zajęcia, ciekawe linki, pomoc w wyborze odpowiedniego podręcznika i takie ogólne przemyślenia jeśli chodzi o pracę nauczyciela angielskiego :). 

Light my fire- nauczyciele języków obcych dla młodzieży (KLIK) - tutaj faktycznie jest młodzieżowo, jeśli uczycie tę grupę wiekową to warto zajrzeć. 

Angielski egzamin ósmoklasisty- grupa dla nauczycieli (KLIK) - bardzo fajnie prowadzona grupa dla nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Jest to stosunkowo świeży egzamin dlatego może pojawiać się wiele wątpliwości na jego temat, tutaj można je rozwiać ;) Ta grupa to też prawdziwy skarb jeśli chodzi o materiały dla ósmoklasistów. 

Anglistów blogi edukacyjne- grupa dla czytelników (KLIK)  - grupa skupiająca wpisy z blogów dla nauczycieli angielskiego w jednym miejscu, jeżeli chcecie być na bieżąco to zapraszamy.

Uczę dorosłych- grupa dla nauczycieli języków obcych (KLIK) - jeżeli uczycie dorosłych to w tej grupie pomogą Wam dobrać fajny podręcznik, podpowiedzą gdzie znaleźć tematy do konwersacji i generalnie jak przeżyć zajęcia z dorosłymi ;).

Aliexpress- gadżety dla nauczycieli :) (KLIK) - ta grupa to moje drugie dziecko, tylko że takie bardziej wyrośnięte ;). Jest przeznaczona dla nauczycieli którzy szukają fajnych rzeczy z Ali zarówno na zajęcia jak i dla siebie ( fajnych długopisów nigdy za wiele, wiadomo ^^) . 

To już tyle z moich polecanych, mam nadzieję że znaleźliście na tej liście coś dla siebie :). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz