środa, 13 maja 2020

Connect four, czyli dwa hity na zajęcia online z uroczymi leniwcami ;)

Hej! Dzisiaj mam dla Was prawdziwe perełki, które zrobiłam na swoje zajęcia online. Spróbujcie, a gwarantuję, że Wasi uczniowie nie będą mogli się od nich oderwać ;).Graliście kiedyś w "Connect 4? Jeśli nie, to zasady są bardzo proste, to takie trochę zmodyfikowane kółko-krzyżyk. W oryginalnej wersji gry, kółka (pionki) układamy zaczynając od dołu planszy. Gracze kładą koła na planszy na zmianę, jeden obok drugiego, wygrywa osoba, której uda się jako pierwszej ułożyć cztery swoje kółka w jednej linii: poziomo, pionowo lub na ukos (cztery koła ułożone obok siebie w kwadrat się nie liczą, musi być linia). 

Stworzyłam dwie gry na zajęcia online inspirowane Connect 4, ale jednak z dozą szaleństwa by Londonopoly ;). W pierwszej grze uczniowie mogą przećwiczyć czasowniki nieregularne. Stawiając swój pionek na danym polu, uczeń musi podać wszystkie formy czasownika lub ułożyć z nim zdanie. Pola z leniwcami to "leniwe pola" na których nie trzeba nic robić, ale można oczywiście postawić na nich pionka. Gracze mogą wybrać niebieski lub różowy kolor pionków ( jeżeli macie na zajęciach więcej niż dwie osoby, możecie podzielić uczniów na dwie drużyny, uczniowie będą wtedy wybierali pola na zmianę). Pionki przesuwamy na planszę za pomocą myszki. Jeżeli nie chcemy udostępniać uczniom myszki lub po prostu nie mamy takiej opcji, nauczyciel przesuwa pionki według wskazówek graczy. Gra dostępna TUTAJ (KLIK)

Na drugiej planszy znajdziemy rzeczowniki. Uczniowie stawiając pionka na danym rzeczowniku muszą podać jego liczbę mnogą. 


Gra z rzeczownikami dostępna TUTAJ (KLIK)

A tak wygląda plansza, w której wygrał gracz z różowymi pionkami :)


Jeśli chcecie, nie musicie zaczynać gry od dołu, ważne żeby po położeniu pierwszego pionka, następny do niego przylegał, a każdy kolejny musi przylegać do któregokolwiek już położonego, wtedy gra jest bardziej interesująca niż jeżeli uczestnicy stawiają pionki po różnych stronach planszy :) 

Jak Wam się podoba taka gra w wersji online? Chcecie jeszcze jakąś inną wersję? Jeśli tak, koniecznie napiszcie w komentarzu! 

Enjoy! ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych na której znajdziecie też mnóstwo innych pomysłów na zajęcia online :) 


2 komentarze:

 1. Ja chcę jeszcze inne wersje, duuuuuużo innych wersji 😁😂😍 a najlepiej jeszcze z opcją planszy do druku 😍😁😊 plissssss 🥰😘😘😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wersje do druku już są na blogu, tylko że nie z leniwcami, jedna jest z Yeti (też przesłodka) a druga z niedźwiedziami :)
   https://bit.ly/2WWhr8f
   https://bit.ly/2zAmh33
   A nad innymi wersjami online już myślę ;)

   Usuń