niedziela, 22 września 2019

Forest Trap, czyli gra do druku na ćwiczenie wymowy :)

Hello! Czy Wasi uczniowie też mają problem z wymową wyrazu "comfortable" albo "queue" ? Jeśli tak, to dzisiejsza gra zdecydowanie sprawdzi się na Waszych zajęciach :). 


W grze zebrałam słowa, z których wymową moi uczniowie często mają problem. Mamy trzy plansze do wyboru, plansza z zielonymi słowami jest najłatwiejsza (mam zamiar z niej korzystać na zajęciach z 4 klasą), a plansze z brązowymi słowami są na trochę wyższym poziomie.  

Jak grać? 

Ostatnio hitem na moich zajęciach jest gra "Connect 4", mam kupną wersję gry i zazwyczaj mieszam ją z różnymi pytaniami i zadaniami. Gra Connect 4 to trochę takie bardziej zaawansowane kółko-krzyżyk i właśnie na tych samych zasadach zrobiłam grę "Forest Trap". 
Gramy w dwie osoby/drużyny. Każda osoba otrzymuje zestaw pionków w jednym kolorze, mogą być to żetony do bingo lub monety, a jeżeli nie macie nic takiego to przygotowałam krążki do wydrukowania :) Gracze kolejno kładą po jednym pionku na planszy czytając poprawnie słowo-pułapkę znajdujące się na polu (zaczynamy od dołu planszy i idziemy ku górze układając pionki jeden na drugim lub obok siebie). Kiedy chcemy zająć pole z niedźwiedziem, musimy przeczytać wszystkie niezakryte słowa obok niedźwiedzia. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży 4 swoje pionki w jednej linii (poziomo, pionowo lub na skos). 

Grę możecie pobrać TUTAJ (KLIK) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :). A jeszcze więcej fajnych gier do druku znajdziesz w moim sklepie lamipoli.pl  :) 

1 komentarz: