piątek, 6 lipca 2018

Mini golf i papierowe kubki, czyli prosta gra powtórzeniowa :)

Witajcie wakacyjnie! :) 

Dzisiaj mam dla Was propozycję prostej gry uniwersalnej, która idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych zajęć indywidualnych i w małych grupach, chociaż spokojnie można też ją wykorzystać w trakcie roku szkolnego. ;) 


Lista potrzebnych rzeczy:

- zabawkowy mini golf (dostępny w praktycznie każdym chińskim centrum lub na allegro, za swój zestaw dałam jakieś 9 zł i służy mi wiernie już 3 lata) - 3 styropianowe lub papierowe kubki, ważne żeby nie prześwitywały
- małe kartki z pytaniami lub karty obrazkowe w zależności od tego co chcemy przećwiczyć

Przebieg gry

Mini golfa rozkładamy na dywanie (najlepiej żeby to była jakaś miękka powierzchnia bo wtedy najprościej jest trafić piłką do dołka, chociaż na zwykłej podłodze też da radę). Uczniowie kolejno odwracają się, w tym czasie nauczyciel chowa piłkę pod jednym z kubków, a pod pozostałymi dwoma ukrywa pytania/karty obrazkowe. Uczeń zgaduje pod którym z kubków jest piłka, jeżeli uda się mu trafić, może spróbować wbić piłkę do "dołka" korzystając z zabawkowego mini golfa i w ten sposób zdobyć punkt, jeżeli trafi na pytanie, musi na nie odpowiedzieć lub też nazwać obrazek z karty. Na grę wyznaczamy sobie 15- 20 minut i po tym czasie zliczamy zdobyte punkty. Gra jest prawdziwym hitem w klasach 0-4 i świetnie się sprawdza na zajęciach indywidualnych (dzieci są przeszczęśliwe gdy nie trafię na kubek z piłką i muszę odpowiedzieć na pytanie ;) ). Grę można też dowolnie modyfikować ustalając inną punktację (np. 2 pkt. za wbicie piłki do dołka, a 1 pkt. za odpowiedź na pytanie). 

Jeżeli macie swoje propozycje na modyfikację gry, piszcie w komentarzach, chętnie przetestuję je na swoich zajęciach.


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz