sobota, 16 grudnia 2017

Mikołaj pod palmami- świąteczna gra do druku :)

W święta Mikołaj nie ma lekko...rozwożenie prezentów, przeciskanie się przez kominy, mdłości spowodowane zbyt dużą ilością ciasteczek i mleka czy też strajk reniferów. Po tym wszystkim naszemu Gwiazdorowi przyda się na pewno odrobina odpoczynku.
Jakie jest największe marzenie Mikołaja? Oczywiście wakacje pod palmami! ;)
W dzisiejszej grze postaramy się spełnić to marzenie powtarzając przy okazji słówka związane ze świętami. :)

Clipart by Prettygrafik Design Przygotowanie gry

W zestawie znajdziecie 24 karty- 8 z obrazkami i 16 z świątecznymi słówkami. Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie, tak żeby nie prześwitywały. Karty ze słowami drukujemy dwukrotnie (nie jest to konieczne, jednak w ten sposób rozgrywka jest dużo ciekawsza).

Przebieg gry

Wszystkie karty  mieszamy i rozkładamy na stole obrazkami i napisami do dołu. Gracze kolejno wybierają po jednej z nich. Jeżeli trafią na kartę z napisem, tłumaczą słówko znajdujące się na niej lub układają z nim zdanie. Jeżeli trafią na obrazek (z wyjątkiem tego z palmą i słońcem) muszą dobrać jeszcze jedną kartę. Gra kończy się gdy ktoś trafi na kartę z palmą i słońcem, osoba która to zrobi spełnia marzenie Mikołaja o wakacjach i wygrywa. ;) Możemy oczywiście zagrać kilka razy. 


Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ


Dajcie znać czy gra sprawdziła się z waszymi uczniami. :)

Enjoy ;)  


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci :) 

1 komentarz:

  1. Idealny wypoczynek dla Świętego Mikołaja, a dla uczniów świetna rozrywka i nauka w jednym ��

    OdpowiedzUsuń