niedziela, 25 czerwca 2017

Żabiaste puzzle, czyli uczymy się liczyć do 12 :)

Dzisiaj mam dla Was prostą grę do nauki liczenia do 12, z uroczymi żabkami w roli głównej. W pliku przy końcu wpisu znajdziecie zestaw puzzli w dwóch wersjach- z liczbami i z angielskimi napisami. :) 

Clipart by Prettygrafik Design 


Jak wykorzystać puzzle na zajęciach? 

Łączenie par

Rozkładamy puzzle na podłodze, dzieci muszą je dopasować. Jeżeli mamy zajęcia w grupie, możemy rozdać uczniom po jednym puzzlu, zadaniem dzieci będzie chodzenie po sali, pytanie o angielsku o liczbę oraz odnalezienie osoby z pasującym puzzlem.

Zabawa w chowanego

Przed wejściem uczniów do sali chowamy puzzle w różnych miejscach, ich zadaniem będzie znalezienie wszystkich puzzli i połączenie ich w pary.

Memory

Gramy tak jak w zwykłe memory, tyle że karty wybieramy z dwóch "kupek"- po prawej stronie rozkładamy te z obrazkami, po lewej te z napisami.

Głuchy telefon

Uczniowie siadają w rzędzie, po jednej stronie rzędu kładziemy karty z żabami, po drugiej te z liliami. Pierwszy uczeń ( ten od strony kart z żabami) losuję jedną kartę i czyta na ucho jej zawartość kolejnemu uczniowi, następnie uczniowie kolejno przekazują sobie na ucho liczbę z karty aż dojdziemy do ostatniego ucznia w rzędzie, którego zadaniem będzie dopasowanie usłyszanej liczby do odpowiedniego puzzla, nauczyciel sprawdza czy puzzle się ze sobą zgadzają :)

Wszystkie puzzle możecie pobrać TUTAJ

Enjoy ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

1 komentarz: