środa, 14 czerwca 2017

Bąbelkowe ośmiornice, czyli gra w kategorie w nietypowym wydaniu :)

Przed wakacjami bardzo często powtarzam z uczniami materiał z całego roku, oczywiście w formie zabawy! Dlatego tym razem przygotowałam dla nich zadanie w wakacyjnych klimatach, które będzie pomocne przy powtarzaniu słownictwa z aż dziewięciu kategorii :) 

Clipart by Prettygrafik Design

Przygotowanie zadania

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie dziewięć kart z ośmiornicami. Każda karta to jedna ośmiornica z kategorią i osiem pasujących do danej kategorii bąbelków. Wszystko drukujemy na grubszym papierze, najlepiej z tłem po drugiej stronie i wycinamy.

Jak wykorzystać zadanie na lekcji?

Opcja 1- Poszukiwanie zaginionych bąbelków

Przed lekcją rozkładamy bąbelki po całej sali, zadaniem uczniów jest je odnaleźć i dopasować do odpowiedniej ośmiornicy. Możemy uczniów również podzielić na grupy, wtedy każda grupa szuka słówek tylko ze swojej kategorii.

Opcja 2- Wyścig ośmiornic

Wszystkie bąbelki mieszamy i rozkładamy na podłodze napisem do dołu. Uczniowie kolejno odkrywają po jednym z nich i dopasowują słówko do odpowiedniej ośmiornicy. Patrzymy która z ośmiornic zajęła pierwsze miejsce czyli dostała jako pierwsza wszystkie osiem słówek ze swojej kategorii, następnie przyznajemy ośmiornicom dalsze miejsca :)

Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Enjoy ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której dzielimy się różnymi grami, książkami i pomysłami na zajęcia z dziećmi :)

4 komentarze: