niedziela, 7 maja 2017

Piękna i...słówka, odczaruj bestię ucząc się angielskiego!

Dzisiaj mam dla Was magiczną grę! Temat "Pięknej i Bestii" jest ostatnio na topie, dlatego postanowiłam go wykorzystać również na lekcji. Gra jest dość uniwersalna, ponieważ możecie z nią powtórzyć słownictwo z każdej dziedziny.

Gra ćwiczy wymowę i pisownię poznanych słów. Przy okazji trzeba się trochę poruszać, w końcu odczarowanie Bestii nie może być zbyt proste. ;)

Clipart by Prettygrafik Design


O co chodzi? 

Pod koniec wpisu znajdziecie plik do druku z 18 większymi kartami i 9 mniejszymi kartami z różą. Wszystkie karty należy wydrukować na grubszym papierze, tym razem nie musicie drukować tła na rewersie, chociaż ja drukuję ze względów estetycznych.  

Jak grać ? 

Duże karty (oprócz tej z Bestią) tasujemy i układamy w planszę w kształcie koła. Kartę z Bestią kładziemy na środku koła, a małe karty z różami, z boku. Oprócz kart, do rozgrywki będą również potrzebne karteczki ze słowami które chcecie przećwiczyć lub zwykła lista słówek wypisana na większej kartce, kostka i pionki. Uczniowie powinni mieć również przy sobie kartki do zapisywania słówek.  
Zaczynamy rozgrywkę od pola z różą, następnie gracze kolejno poruszają się po planszy za pomocą kostki. Jeżeli trafią na postać z zadaniem, muszą je wykonać. Zadania pomagają w ćwiczeniu wymowy i pisowni, uczniowie muszą wypowiadać słówka na przykład robiąc przysiady albo klaszcząc lub zapisać słowo na przykład z zamkniętymi oczami lub drugą ręką. Jeżeli chcecie przećwiczyć na przykład tylko pisownię, możecie wydrukować podwójnie tylko karty z zadaniami pisanymi. Jeżeli gracz stanie na polu z różą, otrzymuje jedną małą kartę. Jeśli zbierze takie trzy- stawia swojego pionka na karcie z Bestią i wygrywa ponieważ udało mu się ją odczarować. ;) Przed grą możecie ustalić inną liczbę róż, która będzie potrzebna do odczarowania Bestii, dzięki temu rozgrywka będzie trwała dłużej lub krócej. Możecie również grać zespołowo, przy takiej opcji zbieracie róże wszyscy razem a gra kończy się gdy uzbieracie określoną ilość. 

Wszystkie karty możecie pobrać TUTAJ

Koniecznie dajcie znać jak gra sprawdziła się na Waszych zajęciach ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której dzielimy się różnymi grami, książkami i pomysłami na zajęcia z dziećmi :)

8 komentarzy:

 1. Zdaje sobie sprawe, ze to glupie pytanie, ale jak pobrac i nalozyc to tlo na karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj akurat nie udostępniałam żadnego tła, ale na internecie są ich tysiące, trzeba wpisać najlepiej w google grafika "free digital paper", wybrać takie które nam się podoba, ściągnąć i po prostu wydrukować je na całej stronie po drugiej stronie kart. Mam nadzieję, że to o to chodziło :) Jeśli chodzi o tła w kropki to na przykład na tej stronie są bardzo ładne, darmowe: http://thecottagemarket.com/2014/02/digital-paper-pack-polka-dots-gift-part-1.html

   Usuń
 2. Uwielbiam Piękną i Bestię! *_* Dzieci, zwłaszcza dziewczynki, pewnie zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, dziewczynki aż piszczą z zachwytu ;) Ale chłopcom też się podoba :)

   Usuń
 3. Piękne! A dla uczniów niektóre słówka to rzeczywiście bestie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. I Bestia i pIękna ... cudowne:-)

  OdpowiedzUsuń