sobota, 25 marca 2017

Złap je wszystkie! Wielka powtórka z pokemonami :)

Ostatnio odkryłam świetną grę do druku, którą z chęcią się z Wami podzielę. Oryginalnie gra powstała do nauki mnożenia, ale nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała jej wykorzystać do nauki angielskiego, tym bardziej, że pokemony to jeden z najbardziej lubianych przez moich uczniów motywów :)


Gra pochodzi ze strony rolaybaloo.com i możecie ją pobrać TUTAJ.

Na powyższej stronie znajdziecie planszę do druku składającą się z dwóch kartek A4, karty z dziesięcioma rodzajami pokemonów i 4 pionki.

Zasady gry

Ruszamy się po planszy za pomocą kostki, kolory na polach wskazują nam rodzaj pokemonów jaki możemy zdobyć. Zadaniem graczy jest zebranie 10 pokemonów (po jednym z każdego rodzaju). Po ich zdobyciu ruszamy się po skosie aby zdobyć pokemona ze środka planszy- Pikachu, kto pierwszy tego dokona, ten wygrywa :)

Jak wykorzystać grę na angielskim ?

To bardzo proste. Na tyle każdej karty z rodzajem pokemona wypisujemy słówka do przetłumaczenia lub pytania. Żeby zdobyć daną kartę, uczeń musi poprawnie wykonać zadanie, które się na niej znajduje. Ja wykorzystuję grę do wielkiej powtórki na przykład po skończeniu jakiegoś działu.

Jeżeli chcecie poznać inne sposoby na wykorzystanie pokemonów na zajęciach z dziećmi zajrzyjcie TUTAJ 

Enjoy ;)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

1 komentarz: